Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Viviszekció TWA-módra - gondola kommentár

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Viviszekció TWA-módra - gondola kommentár
keri
  Válasz | 2005. április 06. 09:29 | Sorszám: 12
"Nem az volt a lényeg, hogy mi (kinek a halála) váltotta ki ezt az érzést, hanem maga az érzés létezésének érzése és ereje. Ha úgy tetszik - hangozzák bármilyen furcsán -, a pápa a saját ismertségét, szenvedését és halálát "használta fel" arra, hogy ezt az érzést kiváltsa és ennek erejét megismertesse hívőkkel és nemhívőkkel egyaránt."

Ez szerintem is így van. A pápa pontosan tudta, hogy nem elég templomból hirdetni az igét. Azt is pontosan tudta, hogy szinte élete utolsó pillanatáig filmezni fogják, és azt is tudta - hogyne tudta volna -, hogy felravatalozzák, és százezrek fogják látni.
Nincs ebben semmi visszatatsző szerintem, mindenki tegye bele a maga fiókjába az egészet. De meggyőződésem, hogy a pápa a saját "nyilvános" halálával rengeteg embert térített meg, vagy legalábbis gondolkoztatott el mélyen a szeretetről, a hitről. Az utolsó nyivános szereplésén, amikor reszketve ült az ablak előtt, és megszólalt volna, de nem tudott, annyi szeretet és bánat ült az arcán (szeretet a tízezrek iránt, és bánat, hogy nem tud hozzájuk szólni), hogy rám elemi erővel hatott, úgy sírtam, mint egy gyerek. Rám egyáltalán nem jellemző módon - és ezzel még rengetegen voltak így.

Előzmény: 6
kaleb
  Válasz | 2005. április 05. 22:15 | Sorszám: 10
Tökéletesen egyetértek. Én is így érzem és így gondolom.
Előzmény: 6
hejde
  Válasz | 2005. április 05. 16:41 | Sorszám: 7
Nem vállalás kérdése volt, hogy haldoklása a nyilvánosság előtt zajlott. A vállalás arra vonatkozott, hogy "hivatását szenvedések árán is" és az utolsó pillanatig ellássa, ami persze feltételezi a nyilvánosságot. Nem a halála a példa, hanem az élete.
Ami a médiát illeti, én azon lepődnék meg, ha tisztességel-kegyelettel tudnák közvetíteni ama bizonyos üzenetet. (Azon se fogok meglepődni, ha a pápa életéről készülő tv-műsorok nézettségét két hét múlva már arra fogják használni, hogy reklámokat iktassanak közbe..)
Előzmény: 6

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola