Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Indonézia ?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Indonézia ?
Quo Vadis
  Válasz | 2006. szeptember 12. 20:12 | Sorszám: 54
2006.09.12
Az Indexen megjelent egy ellencikk az Indonéz üggyel kapcsolatban. Írója egy nagyon korai változatból idézget, ami alig volt fönt egy kis ideig a honlapomon, mielőtt több helyen is átírtam. A tanulságon kívül (miszerint jobb egy ilyen horderejű íráson még rágódni egy pár napot, mielőtt leközli az ember) szolgált az Indexen megjelent írás jó néhány olyan információval ami beleillik a képbe. Ezért bár az ellencikk írója nyilvánvalóan a hitelét akarta elvenni annak amit írtam, pont az ellenkező hatást éri el vele: akit ugyanis valóban érdekel, az úgyis el fogja olvasni a végleges változatot itt a honlapomon.
Volt egy érdekes levélváltásom is kb. egy hete, amiről eddig azért nem írtam, mert nem szerettem volna ötleteket adni azoknak, akik az ellentáborból marhaságnak minősítik a dolgot. A levél írója azt állította, hogy biztosan elírás a 4 Milliárd USA dollár, mert a rupia -USD árfolyamot nézve 4 milliárd rúpia az pontosan 360 millió dollár. Annyi, amennyit az egyik általam is idézett hírben lehet olvasni. Igen de Kóka megint egy másik számot, 200 milliót mondott az egész térségre vonatkoztatva, így gondoltam, hadd érjen a dolog, Most viszont egyértelművé vált, hogy a 4 milliárd USD nem elírás. Az Index munkatársa ugyanis segítségemre volt abban, hogy megszólaltatta a gazdasági minisztérium szóvivőjét, amire én sosem lettem volna képes. A lényeg, hogy a szóvivő egy szóval sem tagadta a 4 milliárd dolláros magánjogi szerződés létrejöttét, Ráadásul most már külföldi bejegyzésű magyar tulajdonú cégről szól a fáma, ellenben az fn.hu-n megjelent korabeli cikkel, mely a befektetők közül konkrétan megemlíti a Diagont. Tehát bonyolódik az ügy.
A továbbiakat később.
http://www.nibiru.hu/holapenz.htm
Előzmény: 9
mezeiegér
  Válasz | 2006. szeptember 12. 17:21 | Sorszám: 34
Tehát azt a cáfolat is elismeri hogy magyar tulajdonú vállakozás(ok) kb. 800 milliárd forintnyi összeget fektetnek be Indonéziában, csupán azt tagadja hogy ehez a kormánynak bármi köze lenne.

Nomármost, milyen magyar tulajdonú vállalkozások rendelkeznek 800 milliárd forintnyi befektethető tőkével?

Csak nagyságrendi összehasonlításként, magyarorszáh harmadik leggazdagabb emberének, Leisztinger Tamásnak a vagyona 35 milliárd forint körül van (hozzá tartozik pl. a Hunguest Hotels, és a Pick is) , Gyurcsányé pedig csak 3.5 milliárd. Tehát a befektetett összeg nagyságrendekkel múlja felül a leggazdagabb magyar nagyvállalkozók vagyonát. Elvileg tehát van itt egy csapat akik nagyságrendekkel lepipálják Demjánt, Várszegit, Leisztingert és az összes hasonlót, mégsem hallott róluk senki és nem tudni honnan van a pénzük. Nem gyanús ez egy picit?

Előzmény: 9
TellVilmos
  Válasz | 2006. szeptember 12. 16:06 | Sorszám: 10
"Indonéziát ismerve ezt felettébb furcsállom. Ismeretes, hogy az országban fegyveres bandák garázdálkodnak és szeparatista mozgalmak robbantgatnak. 8 éve még mindennaposak voltak a pogromok a Kínaiakkal szemben, és az iszlámizmus egyre nagyobb teret hódít arrafelé. Szumátra északi részét jelenleg is az iszlámisták uralják.
Indonézia mind politikai, vallási, de közbiztonsági és katonapolitikai szempontból is zűrös és instabil helynek számít a világban. Azokról a cégekről, melyek egy ilyen országban kívánnak befektetni, joggal feltételezhető, hogy nem egészen legális gazdasági elképzeléseik vannak, vagy hogy a vezetőik félnótásak."
Előzmény: 9

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola