Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szabadság, szerelem... Láttátok?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szabadság, szerelem... Láttátok?
Marco
  Válasz | 2006. december 04. 22:28 | Sorszám: 50
parlamenti sortűznél a tankba beugráló, addig barátkozó, katonák nem az embereket, hanem az ablakokban lévő ávósokat lőtte...

Ez nem hiba, ez valóban így volt. Nekem egy barátom volt a téren, és ő így mesélte. De ha elolvastad a MN-ben a még élő tanúk visszaemlékezéseit, ezek is ezt mondták. De Kopácsi Sándor Budapest akkori rendőrfőnöke is így írja visszaemlékezéseiben.
Az oroszok vagy felháborodásukban lőttek vissza, vagy mert úgy gondolták őket is támadás érte.

Előzmény: 28
kingvidor
  Válasz | 2006. december 01. 22:48 | Sorszám: 42
"Vagy pl. - és ezt nem is értem miért így csinálták - a parlamenti sortűznél a tankba beugráló, addig barátkozó, katonák nem az embereket, hanem az ablakokban lévő ávósokat lőtte..."

Mert kínos a volt ávós leszármazottaknak, hogy a civilek halomralövésénél volt olyan orosz katona, aki velük szemben védte a magyar embereket, akikben annak ellenére, hogy az ő jelenlétük ellen tört ki a szabadságharc, még mindig több volt a magyarok iránti szolidaritás, mint a pufajkás gyilkosokban és azok vezetőiben.

Előzmény: 28
mezeiegér
  Válasz | 2006. november 28. 05:57 | Sorszám: 31
Idézet:
Vagy pl. - és ezt nem is értem miért így csinálták - a parlamenti sortűznél a tankba beugráló, addig barátkozó, katonák nem az embereket, hanem az ablakokban lévő ávósokat lőtte...

Tavaly láttam egy dokumentumfilmet a sortűzről ahol beszélt több szemtanúő is, és konkrétan ez a dolog az elmondásuk szerint tényleg így volt.

Az ávósok valószínűleg nem egyeztettek az oroszokkal a sortűzről, így a tüntetőkkel barátkozó oroszokat teljesen váratlanul érte hogy szemből, a mai Földművelésügyi Minisztérium épületéből valakik elkezdtek tüzelni.. tulajdonképpen feléjük is. (Hiszen az oroszok közvetlenül a Parlamentnél álltak, az ávósok pedig velük szemből a tér másik oldaláról lőttek)

Ígyaztán a szemtanúk elmondása szerint az oroszok első megrökönyödésükben tényleg az ávósokat kezdték el lőni.

Előzmény: 28
daleth
  Válasz | 2006. november 27. 09:31 | Sorszám: 29
Igen, de azt hiszem, hogy mindezzel együtt egy jó film született.
Előzmény: 28

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola