Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
tiszavirág
  Válasz | 2007. július 07. 13:50 | Sorszám: 183
Nem én bagatellizáltam, csak idéztem egy történészekből álló TV-vitát, amiből én is meglepődve tudtam meg, hogy ahhoz képest, hogy milyen tömeges atrocitások érték a magyar embereket 1947 és 1956 között, alig volt lincselés 1956-ban. Ennyi.

Több történész volt jelen, gondolom nem mind az ellenzék emberei voltak, akkor még nem volt se Hír TV, se Echo TV.

Inkább hiszek a történészeknek, mint neked, te nagyon elfogult ember vagy.

Előzmény: 149
magyar turista
  Válasz | 2007. július 07. 11:53 | Sorszám: 156
Az egy húg meg a száz ávós nem egy kategória. Úgy vélem, volt aki kevésbé, volt aki inkább megérdemelte a lincselést. Történetesen nem volt idő bírósági tárgyalásra. Forradalom volt. A fellógatottak többsége joggal lógott és álszentség azt mondani, hogy nem, pláne képmutató dolog egy sima büncselekménnyel összefüggésbehozni a népítéletet.

56-ban a nép ítélt és büntetett. Sokakat elmulasztott büntetni, sokakat túlságosan is szigorúan ítélt meg, vagy tévedett. De ilyen a történelem.

Úgyhogy minden túlélőnek lehet ezt üzenni: "fogd be a hazug komcsi pofádat és örülj, hogy te nem voltál fellógatva"!

Előzmény: 149
rajnai zongor
  Válasz | 2007. július 07. 11:32 | Sorszám: 151
cunamin nem bosszú, hanem természeti katasztrófa, a hasonlat marhán sántít. A lincselés bosszú volt.
Előzmény: 149
kaleb
  Válasz | 2007. július 07. 11:30 | Sorszám: 150
reagálná
Előzmény: 149

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola