Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kaleb
  Válasz | 2007. július 09. 22:49 | Sorszám: 332
Te, ha jól látom, nem kedveled Horn Gyulát.

Egyrészt kiemelsz életéből egy mozzanatot, hogy karhatalmista volt 56-ban. Majd beindul a fantázia gépezet, és a karhatalmisták minden vélt vagy valós bűnét neki rovon fel. Ez nem fair.

Én egy pillanatig nem vonom kétségbe, hogy pufajkások számos rémtettet elkövettek az országban. Bár azt szívesen látnám dokumentálva, amiket te írsz, mondjuk legszívesebben egy vádiratban látnám, amit tárgyalás, ítélet és börtön követ, de ez más kérdés. Ez valamiért nem megy, én nem látom be, hogy ebben az esetben indokolt lenne elévülésről beszélni, de nem is vagyok jogász.

De. Egyrészt ezek egyedileg se bizonyítottak ilyen formában. Ha veled esett meg, az más, neked hiszek, de ha nem, meg kell kérdeznem, honnan tudod? Másrészt meg nincs korrektül megírva ez a történet, így nem tudhatjuk. Pedig a szereplők mindkét oldalon még élnek, legalább annyi m hogy meg lehetne írni. De amig nem írják meg, hagy legyek picit kétkedő általában is és konkrétan, HGY-re vonatkozóan is. Ami nem jelenti, hogy azt állítanám, ez így nem igaz, de a dolgoknak ugye van egy rendje, előbb valakinek elsőkézből állítani kell, hogy igen, az én szüzességemet így vették el, konkrétan ezek és ezek, majd meg kell hallgatni a másik felet is. Utána vagy kitisztul a kép, vagy nem. De az, hogy te nem szereted HGY-t, nem elég ok, hogy vele kapcsolatban, ha csak zélzásként is, ilyen súlyos vádakat fogalmazz meg.

Előzmény: 294
HAME
  Válasz | 2007. július 09. 10:38 | Sorszám: 295
Az első reakcióm, mikor meghallottam ezt a mizériát nekem is az volt (Karinthy és Szabolcska után szabadon), hogy

Dögöljön meg (a) Horn Gyula,
Lehetőleg máma még.

De aztán úgy gondoltam, mégse. Éljen még legalább 20-25 évet, minél tisztább elmével, és igya ki a méregpoharat fenékig. Legyen minél több alkalma, hogy a sajátjai alázzák meg, hogy tudatosítsák vele, ő aki egész életében öt perc napfényért, hatalomért gondolkodás nélkül agyagba döngölt azonnal bárkit, már a kutyának sem kell. Hogy bármikor beléfojthatják a szót és úgy bánnak vele, mint a szegény elhülyült nagybácsival.

Előzmény: 294

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola