Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kaleb
  Válasz | 2007. július 09. 23:29 | Sorszám: 337
1. Tévedsz. Én tulajdonképpen valahol értékelem Szálasi Ferencet, bár tragikus alaknak tartom és úgy gondolom, eszméi nagyrészt embertelenek és károsak.

Nemcsak zsidó szemszögből, hanem keresztény szemszögből is. Egy olyan sematikus, statikus társadalomra törekedett, aminek megvalósítása nem lett volna jó.

Ugyanakkor elismerem, hogy meggyőződéses és a maga módján tisztességes ember volt. A nézetei elfogadhatatlanok. Nem mind, de zömmel.

2. Nem neki rovom fel a nyilasok bűneit. Pl. határozott meggyőződésem, hogy a budapesti ostrom alatt történtekért nem ő a felelős, mert itt se volt. Azok a felelősök, akik itt voltak. Nidosi és társai, kerületről kerületre. Ha meg eszmei felelőst keresünk, azt se benne látom, hanem a Horthy rendszer folyamán végig jelenlevő szélsőjobb irányzat képviselőiben, akik nemegyszer nem voltak hungaristák, hanem a kormánypárt tagjai voltak. Mint pl. Kolosváry Borcsa Mihály és még sokan.

3. A nyialsok ellen megszülettek a vádiratok, és nem gondolom, hogy az ÁVH ne végzett volna alapos munkát. Ld. Fiala-Marshalkó könyvét.

4. Utolsó bekezdésed jogos. Honnan is? A DEGOB jelentésekből, a peranyagokból, a visszaemlékezésekből, az oral historí filmekből, a Centropa és a Schindler intézet anyagaiból. Magam amellett vagyok, hogy újra meg kell írni a holokauszt sokszínű történetét, mert a mai kép túl sematikus és sok elemében pontatlan. Ezen források fontos szerepet játszhatnak ebben a munkában. Az ideális az lenne, ha a tettesektől is lenne forrás, azon túl, amit az ÁVH kihallgatási jegyzőkönyvek tartalmaznak. De hát ez lehet, hogy túlzott igény.

5. A fitymás célzást nem értem.

6. Igazat adok neked abban, hogy SZálasira is áll, hogy életrajzát nem lehet indulatokból összerakni. Konkrét forrásokra van szükség hozzá, ahogy a nyilas mozgalmak töténetének megírásához is. Ungváry Krisztián hozzáfogott, de attól tartok, elakadt a munka. Szerencsére ma mások is dolgoznak ezen, pl. fiatal történészek.

Előzmény: 335
lacafaca
  Válasz | 2007. július 09. 23:19 | Sorszám: 336
Nagyon jó, ezt hívják dzsúdónak.
Az ellenfél lendületével védekezni, majd támadni.
Ezt alkalmaztam a HírTV fórumán, de lehurrogtak, hogy meddig csinálom még ?
Előzmény: 335

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola