Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kárpát-medencei panoráma IV.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kárpát-medencei panoráma IV.
pfz
  Válasz | 2008. december 02. 00:20 | Sorszám: 325
Az RMDSZ az MSZP-SZDSZ koalíció leképezése ... vad neoliberálisok és a neobolsik irányítják. Az RMDSZ valóságos irányítói a Szabdelvű Kör platform.

Az alábbi cikk Tőkés Lászlóról szól, de bemutatja azt, amit sokan nem ismernek, az RMDSZ igazi arcát. A szerző egy erdélyi, NEM CIONISTA, magyar újságíró. "

"Mit képvisel Tőkés László? – avagy múlt és jövő

„Tőkés László a múltat képviseli”, hangzik a markói szózat, mellyel az RMDSZ elnöke megpróbálja csökkenteni a nemzeti oldal jelöltjének választási esélyeit. Sajnálatos, hogy egy ilyen szövegtől egyáltalán bármiféle társadalmi hatást remélni lehet. Mert maga a kijelentés tulajdonképpen értéksemleges, pontatlan és értelmetlen. Nem világos, hogy miféle múltról van szó, s hogy miért lenne gond, hogy valaki a múltat képviseli. A múlthoz tartozik a magyar állami egység, a közös haza emléke, a múltban Kossuthok és Széchenyik vitáztak egymással, a múltban sokkal erősebb volt a nemzeti tudat. A múlt pejoratív értelmezése karöltve a fejlődés, haladás mágikus dimenzióba emelésével a felvilágosodás korának aberrációi közé tartozik. Sokan még ma is, amikor köztudott, hogy a technikai haladás bolygónk lakhatatlanná válásával fenyeget a nem is oly távoli jövőben, képesek a modernizáció jelszavaival operálni, ahelyett, hogy a fenntartható fejlődésről, a környezetfelelős gazdaságpolitikáról beszélnének, arról, hogy létterünket, a Földet „unokáinktól kaptuk kölcsön”, ahogy a tetszetős és igaz környezetvédelmi toposz mondja.
Markó Béla alighanem lebecsüli a választói tábort, amikor ettől a szövegeléstől reméli szervezete választási sikerét. Mert kevés dolog annyira világos az elmúlt közel két évtizedre visszatekintve, mint az, hogy mit is képvisel Tőkés László. Az erdélyi magyar politikai palettán kevés olyan megszemélyesíthető politikai viszonyítási pont van, mint ő. Láttunk szép számmal politikai szélkakasokat, láttuk, miként lesz a nemzeti oldal egyik reménységéből előbb kinevezett végrehajtó, aki a központi akaratot képviseli a helyi autonomista erőkkel szemben, majd legvégül Kempinskybeli koccintó (lásd Kincses Előd szabálytalan, diktatórikus leváltását 2000-ben és Kelemen Atilla ideiglenes illegitim elnökösködését Maros megyében a választási kampány hajrájában, továbbá az ominózus megemlékezést Erdély elvesztésének évfordulóján). Maga Markó Béla kemény autonomista beszédet tartott 1994-ben az Interconfessio társaság által a Kolozsvári Nyilatkozat második évfordulóján rendezett konferencián, majd cserbenhagyva politikai szövetségeseit s a Neptun lobby élére állva kulcsfigura lett az RMDSZ történetének leggyalázatosabb pártütésében, Nagy Benedek Tőkés László elleni puccskísérletében, amikor is az RMDSZ labanc erői rájátszva a sovén román propaganda rágalmára szekus ügynöknek akarták beállítani Temesvár hősét. S ugyanez a Markó Béla vezényli le a szervezet domesztikálását, a román nemzetstratégia céljainak megfelelő átfazonírozását, melynek eredményeképpen az RMDSZ magyar nemzeti önkormányzatból könnyen kifizethető román zsákmánypárt lett, a román kormányerők mindenkori legmegbízhatóbb partnere.
Tőkés László ezzel szemben mindig is a nemzeti szabadsággondolatot képviselte, az autonómia, a nemzeti önrendelkezés eszméjét. Ezt tette 1992-ben a Kolozsvári nyilatkozat vitáján, az 1993-as brassói kongresszuson, a kolozsvári 1995-ös kongresszuson, az ominózus bukaresti SZKT-n 1996-ban (ahol pontos igénylistát mutatott be, amelyet az RMDSZ kormányba lépésének feltételrendszerül szánt), 1998-ban és 1999-ben a Fórum-mozgalom idején, az 1999-es kongresszuson, 1993 és 2003 között az SZKT-kon, majd miután az RMDSZ teljes mértékben elfordult az autonómiától, a belső választástól, az 1993-ban elhatározott menetrendtől, az autonómiagondolat életben tartása és képviselete érdekében hívta életre az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács Kezdeményező Testületét, majd magát a Tanácsot.
S mindezek után előáll Markó Béla, Hajdu Győző egykori helyettese, a célirányos politikát szélirányos politikára cserélő machiavellista hatalomtaktikus és azt mondja: „Tőkés László a múltat képviseli.” Nos, Markó bizonyos értelemben akaratán kívül igazat mondott: az autonómiagondolat az RMDSZ történetében kétségkívül már a múlt, ilyen értelemben pedig Tőkés László valóban a múltat képviseli. De közös múltunk e kulcsgondolata biztosíthatja egyedül nemzeti közösségünk jövőjét.
Borbély Zsolt Attila" http://www.hhrf.org/erdelyinaplo/cikk_nyomtatas.php?id_cikk=6528

Előzmény: 321
tiszavirág
  Válasz | 2008. december 01. 23:44 | Sorszám: 322
....oszt mégis bejutott a parlamentbe....
Előzmény: 321

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola