Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Hányan fagynak halálra ezen a télen?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hányan fagynak halálra ezen a télen?
kutato
  Válasz | 2009. december 17. 20:55 | Sorszám: 46
Bármi az ok, nem lehetünk közömbösek..
Hiszen, elvileg, béke van! S "minden magyar felelős minden magyarért! Csak igy érdemes élni - szerintem. S legalább a környezetünkben segítsünk, ahol tudunk../Pl a hajléktalan kismamának próbáltam anyaotthont keresni, de a neten találtak többnnyire már nem léteztek (s ő sem akart bemenni, oda, amit ajánlottam.. De, amit egyébként tudtam segítettem.., sajnos keveset. Lakást szeretett volna, s munkát..Vágül, 1 kínai barátnője felfogadta mosogatónak..

/Az államadósság kamatterhei a 3 millió nyugdij 2/3ával egyenlő.. A kamatteherből simán megoldható lenne a hajléktalanprobléma (is) s van profi szervezet, amely megszervezné.

Előzmény: 34
A. E.
  Válasz | 2009. december 17. 19:36 | Sorszám: 38
Falun még jellemzőbb a szegénység, munkanélküliség, deklasszálódás. De szerintem ezek az emberek nem szoktak megfagyni.

Ezek az idős emberek inkább magukra hagyatottságukban fagynak meg, esetleg nem teljesen beszámíthatók már. Az nem igaz, hogy a magyar nyugdíjból csak megfagyni lehet. Akinek olyan alacsony a nyugdíja, hogy nem telik tűzifára és ennivalóra az sosem dolgozott egy percig sem és özvegyként sem jogosult nyugdíjra. Az előzményeket nem firtatom.

A magyar szociális rendszer nagyon is bőkezű. Senki sincs halálra ítélve.

Előzmény: 34

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola