Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kormányra készül az SZDSZ

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kormányra készül az SZDSZ
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 22. 16:35 | Sorszám: 118
Kedves Barátom!

Szerintem senki sem ragaszkodik görcsösen semmiféle liberális eszmékhez. Én mondjuk ismerem a politikai filozófiákat. A többség azt hiszem nem. A politika és a politikai filozófia két dolog szerintem. A politikai filozófiák Magyarországon különösen csak nyomokban mutathatók ki a végterméken, ahogy írni szokták. Mogyorót - vagyis pártállamiságot - ellenben minden tartalmaz és nem csak nyomokban. Én ez ellen emelek szót. Minden jobb mint a kötelező egyenszar, amit enni kellett negyven évig. Egy újabb egyenszar éppolyan rossz ízű lenne. Ez a kiindulópontom.

A cigányok "pártolása", ha pusztán cigányságuk miatt éri őket sérelem logikailag sem lehet magyarellenes, mivel nem vagy cigány vagy magyar vagy-vagy élethalálharcban élünk, hanem mindenki magyar és vannak magyar problémák. Nagyon súlyos magyar probléma a cigány probléma is. Én így gondolkodom. A magyar nemzetért tenni csak egyetemlegesen lehet. Minden más igazságtalan.

Az én gondolkodásom tartalmazza azt is, amiről te írsz, csak ezen túl más is belefér. Pl. globális felelősség, makroszemlélet, egyfajta társadalmi igazságosság is, de nem kifejezetten baloldali értelemben. Az a pár gondolat, amivel itt előjössz tőlem is olvasható volt naponta már 12 évvel ezelőtt. Engem erről nem kell meggyőzni. Én csak ezt egészítem ki igen sok mindennel. Kicsit olyan érzésem van mint amikor az ember egy túlfűtött neofitával találkozik. A kezdet kezdetén én is nyilván egyszerűbben fogalmaztam sok mindenről. Azért nem pont így, de ehhez hasonlóan is néha. De ezeket a kérdéseket már részben túl is haladtuk. Vagy nem pont úgy igazak vagy részigazságok. Megjegyzem: nem lehet egész igazságokat találni vagy kimondani. Ezért sok mindenben igazad van. És másoknak is. A baj az, hogy ha nem látod, hogy valaki nem ellened van, és a legnagyobb baj, ha te mások igazát elvitatod, sőt kárhoztatod. Bezony.

***

Megjegyzés: a kitiltásodért nem tettem egy lépést sem, nem értek vele egyet, bármit is írtál korábban vagy fogsz írni eztán. Részemről ez a liberalizmus. Akár egyetértesz ezzel a hozzáállással, akár nem.

Minden jót: Edvárd

Előzmény: 116

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola