Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Étkező

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Étkező
nádihegedű
  Válasz | 2009. október 19. 12:02 | Sorszám: 64
Eddig még ez nem jutott eszembe, de most félek, hogy érvényesülni fog legközelebb az "önmagát beteljesítő jóslat" teóriája. )

Egyébként a szaglás döbbenetes egy adottság. Egyszer részben elvesztettem. Valószínűleg átmenetileg elpusztult a szaglóhám egy része. No akkor részben semmi ízt nem éreztem, részben mindennek más íze volt mint az emlékeimben rögzítettek. A vajnak benzin íze volt pld.
A citrom íze,illata változatlan maradt.


Mellesleg a céklát ha nem nyersen akarjuk feldolgozni inkább sütni kell a sütőben, mert akkor jobbízű, mint megfőzni !

Előzmény: 60
onogur
  Válasz | 2009. október 19. 09:56 | Sorszám: 61
Mi esszük nyersen a céklát, de nagyon ki kell fogni a jóízűt.
Én nem karalábéízűnek mondanám, hanem "pinceszagúnak", az nagyon el tudja rontani a salátát is.
Alapszabály hogy minél kisebb gumókat kell összeválogatni, azokban ritkán csalódik az ember, de a legjobb ízű az a cékla, amelyik nem gömbölyű, hanem hosszúkás.
Ha salátát készítünk akkor a főtt cékla pucolásánál minden gumót egyenként megkóstolunk, így ki lehet válogatni a dohszagú, keserű darabokat.
Előzmény: 60

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola