Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Ha máshol élhetnél..

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ha máshol élhetnél..
jm
  Válasz | 2005. január 31. 23:22 | Sorszám: 25
Én "trópusi" szigetekről beszéltem, nem Új Zélandről. Az előbb láttam csak, hogy Új Zélandról volt szó.

Ami az állatvilágot illeti, úgy tűnik tényleg nem vészes.

"Az erdők tele vannak madarakkal és a vadászat őzre és vaddisznóra szinten kedvelt szórakozás. Itt nincsenek vadállatok, mérges kígyók, vagy pókok és hangyák mint pld. Ausztráliában. Tehát a kirándulásnál nyugodtan le lehet heverészni a fűbe nem kell félni semmitől."
http://www.barangol.hu/orszagok/newzealand/nz5.htm

Hanem az angol klíma, és ételek csuda jók lehetnek.

Nem tehetek róla, nekem Magyarország az álomhely, máshova nem vágyom. Talán mert annyit éltem külföldön...

Előzmény: 12
jm
  Válasz | 2005. január 31. 23:13 | Sorszám: 24
"A három Magyarországnyi Új-Zéland két nagyobb és mintegy száz kisebb szigetén mindössze 4 millióan élnek. Az ország a mérsékelt égövbe tartozik: éghajlata a sok csapadék és az óceáni hatások miatt enyhe, leginkább Nagy-Britanniához hasonlítható. Az egyik nagy sziget, az Északi-sziget domborzatát a középpontjában húzódó Központi Vulkáni-plató óriás tűzhányói – a Ruapehu és a Tongariro – határozzák meg. A trópus felől érkező, észak-nyugati nedves legáramlatok hatására a sziget egyenletes és bőséges csapadékeloszlású, ebből adódóan növényzete szubtrópusi.

A Déli-szigeten (maori nevén a Te Wai Pounamun, ‘a zöld kő lelőhelyén’ az európai Alpokhoz hasonló szerkezetű és magasságú fiatal lánchegység emelkedik ki az alpi törésrendszer mentén, a Tasman-tengertől 20-30 kilométernyi távolságra. A hegyvonulat mintegy 1200 kilométer hosszan lecsapolja a nyugati légáramlatok esőfelhőit. Különösen a nyugati pereme ázik: évente 9000 milliméter csapadék hull alá. Hatására az északi vidékeken szubtrópusi, míg a Fjordland vidéken mérsékelt égövi esőerdő borítja a tájat. Utóbbi egyszersmind az egyik legnagyobb kiterjedésű védett erdőterülete Új-Zélandnak, s a világörökség része. A Déli-Alpok hegyláncait nyugat felől átlépve, egyre szárazabb területekre jutunk. A nagy tavak – a Wakatipu, Wanaka és a Hawea – mentén már csak ligetek, füves rétek borítják a tájat. A Pisa-hegység vonulatától keletre pedig igazi száraz völgyek találhatók (ilyen a Clutha folyó völgye, Cromwell és Alexandra környéke). Még keletebbre pedig a Csendes-óceán egyre erősödő hatásának lehetünk szemtanúi, majd a keleti partvidék ismét zöldbe vált. Ha a Déli-sziget akár csak 100 kilométerrel is szélesebb lenne kelet felé, Otago tartomány középső része Földünk egyik legszárazabb katlanához, a kaliforniai Mojave-sivataghoz hasonlítana. A magas hegységekkel körülzárt medencékben ugyanis csak a leszálló légáramlatok hatása érvényesülhetne."

Éghajlata leginkább Nagy-Brittanniához hasonlítható. Valóban álomi lehet

Előzmény: 12

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola