Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Olvasószoba

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Olvasószoba
john batky
  Válasz | 2011. június 09. 13:32 | Sorszám: 152
Rendben van, de őket ismered. Amikor valaki házitanítóskodik, akkor a legváratlanabb helyzetekre is fel kell készülnie, különböző motivációkra, tudásszintekre, fogékonyságra...

Felvételire vagy egyetemi záróvizsgára készülő embert nem kell túlzottan motiválni, ezért a kihívás, a kunszt is kisebb...

Volt, hogy olyan gyereket tanítottam, akit a saját szülei (és tanárai is) kőbutának tartottak, opálos szemmel ült mellém fizikázni az első alkalommal. Úgy egy hétig nem beszéltem neki sem matekról, sem fizikáról. Hallgattuk a zenéit, kérdeztem, mit olvasott szívesen, mi a kedvenc filmje, tv-sorozata, hová jár szívesen...

Aztán elengedtem egy doboz gyufát, majd megkérdeztem, miért esik le. Felsorakoztattam képzeletben a szobába olyan nagy tudósokat, akikről hallott és elmondtam, erre a kérdésre még ők sem tudták a pontos választ, tehát ilyen szempontból nem voltak sokkal okosabbak, mint ő vagy én.

Előzmény: 151

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola