Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
szabadság szabadosa
  Válasz | 2012. december 27. 13:03 | Sorszám: 464
Pedig azért vannak ezek az állatok, hogy mi emberek megegyük őket, ami nem zárja ki, hogy kedvtelésből otthon tarts mondjuk baromfit. ( Pl. nekem két kakasom is van, mert reggelente szeretek a kukorékolásra ébredni. Valszi soha nem eszem meg őket - szerencsés csillag alatt kikelt csibék. )
Előzmény: 455
kerekferko
  Válasz | 2012. december 27. 12:51 | Sorszám: 461
A demagóg, korlátoltak éhen halnak, mert előbb-utóbb eljutnak odáig, hogy a növények is érző lelkek, ezért nem esznek répát, nem esznek kenyeret, marad a fényevés, sportnak pedig a ködlovaglás.

A táplálkozási lánc hitetlen gondolkodó embereknek a természet törvénye, nékünk isteni törvény.

Előzmény: 455
keresztkem
  Válasz | 2012. december 27. 12:13 | Sorszám: 458
P.s.: természetesen Önnek is Másnak is "joga van" az általam írottakra NEM TETSZÉSSEL REGÁLNI vagy abban a dologban velem nem egyetérteni.Egy dologhoz viszont nincs jogunk: sem nekem sem Önnek sem senkinek: a másik embert megalázni-- AZÉRT mert ő mindezt "nem úgy" gondolja-vélelmezi, mint Ön vagy én.Ehhez sem nekem sem Önnek sem senkinek nincs jogunk!
Ami leegyszerűsitve és gyakorlatice annyit jelent: abban amit írt, minden OK a Broáf-ig.Onnantól viszont sömmi!
keresztkem
Előzmény: 455
Rendes Kis
  Válasz | 2012. december 27. 11:41 | Sorszám: 457
Szerintem az, hogy a táplálékláncban a pulyka után foglalunk helyet, nem vallási kérdés, puszta ténykérdés.
Előzmény: 455
keresztkem
  Válasz | 2012. december 27. 11:36 | Sorszám: 456
Különboző VILÁGOKBÓL JÖVÜNK-JÖTTÜNK! Ön valamiért "úgy" gondolkozik "ezekről a dolgokról" ahogy', jómagam is--"valami miatt"--úgy, ahogy.Ez a két gondolkodásmód NEM ESIK EGYBE! EZ FENOMENOLÓGIA!Ami alapján valóság, ha úgy tetszi tény.
A kérdés számomra nem is az, hogy mindez "így" van-e, vagy miért van "így" ha így van, hanem az, hogy ennek a különbözőségnek az okán:
1.) Gyűlölnünk kell-é egymást? Mert szerintem: NEM. Továbbá:
2.) Befolyásolnunk kell-é egymást abból a célból, hogy egyformává legyünk? Vagy legalábbis e befolyásolást megkisérelnünk. Mert..szerintem--NEM!
Előzmény: 455

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola