Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » ünnepi készülődés

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ünnepi készülődés
keresztkem
  Válasz | 2012. december 28. 10:57 | Sorszám: 510
T. onogur!

Önnek abban igaza van az ÉLŐVILÁG EMBERISÉGEN KIVÜLI részével kapcsolatban, hogy nem szabad a Világ e részét nyakra-főre az önző ember kénye-kedve szerint--vagy éppen nemtelen "szórakozása okán" irtani és pusztitani.
Viszont én, a keresztény Istenhívő azt kell hogy mondjam: AZ ISTENI RENDELKEZÉS AZ AZ, HOGY OKOSAN ÉS FŐLEG EMBERSÉGESEN GAZDÁLKODNUNK(!!!) KELL NEKÜNK EMBEREKNEK--MINT A TEREMTÉS KORONÁJÁNAK--A TÖBBI ÉLŐLÉNNYEL: AZ Ő ÉLETÜKKEL, ÉLET-MÓDJUKKAL ÉS PERSZE HALÁLUKKAL IS.AMI OLYASMIT IS JELENT: az emberiségen kivüli többi élőlény nem arra predesztinált, hogy végelgyengülésben hagyja itt ezt a LÁTHATÓ VILÁGOT.Ez, tulajdonképpen még bizonyos értelemben magára az emberre is igaz!
Ha Ön, vagy bárki egy fűszálat vagy egy kacsacsőrű emlőst PONTOSAN UGYANOLYAN RENDŰ ÉS RANGÚ élőlénynek vél, mint amilyen az ember, akkor nincs miről beszélnünk--s mindezt itt csak azért emlegetem föl, mert nem tudom biztosan, hogy "így" van-e? Lényegében én elfogadom(!) azt, hogy vannak emberek akik mindezt "így" gondolják--reinkarnációval,lélekvándorlással stb..együtt vagy anélkül is, de ŐSZINTÉN KÉPTELEN VAGYOK(!!!) MAGAMÉVÁ TENNI ezt a gondolkodásmódot, aminthogy Ön sem képes az enyémet.Én ezért sem Önt sem a többi embert NEM VETEM MEG, NEM GÚNYOLOM KI és NEM ALÁZOM MEG!"Cserébe" csak egyet kérnék: AZ ÉN KERESZTÉNYSÉGEMÉRT SE VESSENEK MEG ENGEM VAGY A KATOLIKUS HITEMÉRT, CSAK AZÉRT MERT AZ "NEM OLYAN", MINT AZ ÖNÖK KEDVENC ÉLETFILOZÓFIÁJA VAGY GONDOLKODÁSMETODIKÁJA.NEM TISZESSÉGES EZ A KÉRÉS--vagy elképzelés? S ha nem, miért nem?
keresztkem

Előzmény: 509

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola