Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
profikám
  Válasz | 2013. március 13. 10:21 | Sorszám: 117
Szervusz.
Mindörökké Magyarország és Ferencváros.

Nem, nem szeretnék már további rendszabályokat, és rendszabályozókat sem.
Egyszerűen csak úgy érzem, hogy a csapatunkat éltető pozitív nóták is képesek akkora hangerővel szólni, mint a mocskolódó, mindent, és mindenkit gyalázó rigmusok.
Én tudom, hogy egyénenként mindenkit nem lehet megváltoztatni, de például a Tábor, ahol előénekes van, ott szerintem nagyok a választási lehetőségek, hogy Hajrá Fradi, vagy a mocskolódás, például „cigányparasztozás” hangzik e.
Arról pedig, hogy egyes, magukat Fradistának tartó embernek látszó alakok mit engednek meg maguknak például a kispad környékén, hát kérdezd meg a Tutust, mert Ő végigszenvedi, el tudja mondani…

Nem, nem akarok több rendőrt látni, elegem van minden rendvédelmi, vagy közteres, vagy BKK – s egyenruhát viselő, hatalmat érző pöffeszkedő alak látványából.

Mint ahogy elegem van a túlszabályozásokból, a világ mái urai által életre hívott, általuk pénzelt, és csak a birodalmi érdekeikben megszólaló, azt kiszolgáló, ilyen-olyan civilszervezetekből, jogvédőkből is.
Mint például a tasz, helszinkibizocccccság, négymancs, simonvisentál, és így tovább, és így tovább, annyi még ezekből mint égen a csillag, akik aztán rendre módfelett elfogultan, szinte beintésre szólalnak meg, és gyakorolnak rendre egy irányba mutatóan nyomást, de a médiában, akik szintén megérnének egy misét, mint létező megannyi jogvédőként lehet eladni a felháborodásaikat…-(

Elegem van az ócska jogászokból is, akik idehaza elsíbolták a rendszerváltást, ezzel minimum két generáció lehetőségeit korlátozva.
Azoknak a szűk csoportjából van leginkább elegem közülük, akik saját kedvükre, egy senki más által le nem jegyzett, semmilyen legitim többség által nem támogatott, csupán saját kútfőből megálmodott, elképzelt alkotmányból akarják 2013-ban még mindig az életünket beszabályozni.

Elegem van azokból az ócska ombucmanokból is, akik szerint, egy már önmagára is veszélyes, de magáról gondoskodni biztosan képtelen, betegségeket, koszt, bűzt, fertőzéseket, mondjam ki, szart, húgyot, de már sok esetben húsevő férgeket is magában hordozó, azt a köztereinken, a közösségi járműveink szövetülésein szét terítő véglényeknek is több jogot követel, mint annak a polgárnak, aki néhány megállóval később gyanútlanul helyet foglal egy, az előzőekben leírt „egyed” által hátrahagyott ülőkén…-(
A róluk való gondoskodást azt nem engedi, mert jogaik vannak ugye, de akkor vegye ezeket a szerencsétlen embereket a hátára, és vigye haza őket, vagy az irodájába…
Igen én látom, én hajlandó vagyok kritikus lenni magamhoz is, a számomra nagyon fontos közösségekhez is amibe tartozónak érzem magam, de akkor ezt elvárom irányomban, irányunkban másoktól is.
Mert kezd nagyon elegem lenni abból, hogy irányunkban, egyszerű emberek irányában már mintha csak a követel oldal létezne…

Elegem van abból is, hogy az én adómból fenntartott, számomra mint állampolgár számára is elfogadottnak tartott szükséges rosszak, már szinte alig szolgáltatnak, szinte inkább csak kárt, gondot okoznak, sokszor már a józan ész, az emberség határaira sem figyelve büntetnek..
Mint autósnak elegem van abból, hogy ha egy autó tíz centiméterrel a szabályos parkolást meghaladó vonalcsíkon túlterjeszkedik, akkor azonnal, szenvtelenül, merem azt állítani, hogy szinte kéjjel szórják az 50 ezres büntetéseket, érdekli is az Őket, hogy sokakat egy ekkora vágás, ma már akár teljesen lehetetlenné is tehet a megélhetésében.

Elegem van abból is, hogy például mint a BKK teszi, úgy vesz lopóautókat, hogy azoknak vállaltan büntetniük kell kvóta szerint, mert azokból a bevételekből tudják magukat fenntartani.
Mint például tegnap este is az Oktogonon, meg már vagy egy hete. Az bezzeg nem érdekli Őket, hogy amíg vegzálják az autósokat, addig Ők képezik a legnagyobb forgalmi akadályokat járhatatlanná téve a környéket.

És ez mögött egy jómódú pufókarcú úrigyerek áll, akinek persze a városi közlekedés már gyerekkori szenvedélye, és állítólag még ért is hozzá, de akit az átmenetekre való odafigyelés, hogy az emberek más lehetőség után nézzenek, esetleg legyen erre idejük, az emberek elő problémái, na az láthatóan a legkevésbé sem érinti meg Őt, hát már hogyan is érinthetnék meg Őt, abból a családból jőve ahol felnövekedett…?

Elegem van abból is, hogy a hazánkat minden tájékozott honfitársam által tudottan, kiárusító, szétrabló fehérgallérost, de a joghézagok, a mindenre kapható ügyvédek, és bírák asszisztálásával a vádak alól rendre mindet, mint a ma született bárányt szabadon, dalolva felmentettként engedik el, és élhetik vidáman az életüket a lopott javakon.
Miközben egy ország alól árulták ki, szüntették meg, tették tönkre a munkahelyek millióit, késztették ezzel az emberek sokaságát kényszervállalkozásba, ezáltal pedig tudjuk jól különféle ügyeskedésbe, akik ha csak a legalapvetőbb, még normálisnak nevezhető emberi színvonalon akartak élni nem is tehettek mást, de még akkor sem, ha ez sokaknak okozott lelkiismereti problémát, akkor sem…

És elegem van a bankok törvényesnek mondott uzsorázásából is…
És még sok mindenből elegem van…

De nem, ezen a világon most eldöntötték, hogy a stadionok, és a szurkolók jelentik a legnagyobb problémák…
Hát én már nem akarok másoknak, főleg nem a rendre kettős mércét alkalmazóknak megfelelni, amikor azt mondom, hogy adjunk már magunkra, magunk miatt mi szurkolók.
A saját igényességünk, és emberségünk miatt…

Nem rendszerbe dolgozottan, csak úgy érzelemből még ennyi kívánkozott ki belőlem, oszt pont.

Más…

Tegnap nyertem a Csonti barátomtól a Barca tovvábbjutásán egy grillcsirkét, mert abban fogadtunk….-)
És ha már Barca, nem hagyhatom ki, hogy Ők ugye játsszák a tiki-takát…

A mi Fradikánk a Monizzal pedig a csiki-Csuki(csot)….-)

Előzmény: 116

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola