Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Társalgó   » Fradisták szabadon bármiről VIII.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Fradisták szabadon bármiről VIII.
profikám
  Válasz | 2013. április 20. 21:05 | Sorszám: 359
A hokiról, a válogatottról, amit gondoltam már megírtam.

Talán ma este már ezzel az írással nem kellett volna találkoznom, mert ez most megint nagyon odavágott nekem.
http://index.hu/belfold/2013/04/20/fradistakkal_menne_kubatov_csanyinak/

HVG, HVG….-(

Ez a hetilap egy időben minden világnézeti, minden jól behatárolható politikai oldalhoz köthető szimpátiája ellenére, sok tekintetben mégis egy mértékadó orgánumnak számított, amely lapot, én már csak tudom, megvásárolták még az úgymond nemzeti, jobb középlapokat előnyben részesítő vásárlóim is .
Hihetetlen, de ebből mára nem maradt semmi. Elképesztő, hogy mostanában mennyi színvonaltalan írás jelenik meg náluk, a különféle praktikákkal előállított „híreikről” már nem is szólva.
Ők biztosan tudják, hogy mit, miért tesznek, mit miért adnak fel, hogy meddig, milyen mélységig merülnek politikai célok kiszolgálásában.
Most itt van ez az írás.
Kinek szolgál ez a zömében fikciókon, hallomásokon alapuló írás?
Nagyon sokaknak.
Ha előveszem a tükörbenézős címlappéldálózást, akkor…
A tükörbe néző HVG-re, egy hatalmas nagy összeborulásban egybesült, a szélsőjobbtól, a szélső balig minden szereplőt magában foglaló príma kis konglomerátum tekint vissza.

No bravó hávégések, csak gratulálni tudok…-(

Egyszer találtatok egy magot, aminek a kormányt támogató oldalon jól látható következménye lett.
És ti vérszemet kaptatok, már sok esetben nem továbbítjátok, közvetítitek, hanem gyártjátok a híreket.
Pedig ha azt az egy szem magot nézzük csak, azt a tiéteket, és a témáját, hát ha valakiknek, az miatt a saját mag miatt napirenden kellene tartani egy volt miniszterelnök, egy ócska emberi minőség diplomájának, szakdolgozatának a létét, nem létét de még akkor is ha más orgánum hozakodott elő vele hát akkor azok éppen Ti vagytok.
Nektek kellene lenni HVG.
És tudjátok, hogy miért?
A témában felmutatott exponáltságotok, érzékenységetek, az egyenlő elbánás alkalmazása, igénye miatt, minden közszereplőre pártállástól függetlenül, a kettős mércét elutasító kiállás, egyáltalán a hitelességetek, és az arcotok megtartása érdekében.

Sajnállak benneteket HVG.
Annak ellenére is, hogy ebben a mostani Fradi témában adott a politikai támadás lehetősége, még a konspirációban szereplő ellentétek is létezhetnek, de ez az egész akkor is úgy, ahogy van, szerintem mégis egy gyomorforgató politikai koncepció.
De még akkor is az lesz, ha majd végül mégis akad néhány huligánnak látszó egyén, aki az írásban „belengetett” tűntetést prezentálni fogja végül.

Hogy mondta a focista grófunk bátyja nem idézet hűen?
Talán úgy, hogy Magyarország nem diktatúra, viszont egy politikailag igen jól támadható kormánya van?

Ezt szabad ferdítésben általam tovább gondolva azt is mondhatnám, hogy az FTC- nek most olyan vezetője van, akin keresztül remek politikai támadásokat lehet kezdeményezni a kormány ellen?

Mi van még a bányászbéka méltóságos, mélységesen mély feneke alatt kedves hávégések, és például index, ahol én is találkoztam ezzel?

Az FTC, minden valóban létező gondja ellenére, de még mindig nagyon sok ember számára fontos érték sem szent?
Tényleg minden csak pillanatnyi érdek, és a várható haszon?
És az ár, ami az elérni vágyott nyereség veszteségként okoz, okozhat az nem számít semmit, de semmit?

És ha a végén minden értéket, de mindent a legapróbb sejtekig sikeresen szétbombázunk magunk körül, amiből mi is lettünk, mi mind, amik vagyunk, amit tovább kellene adnunk?
Tessenek megmondani nékem azután mi lesz?
Mi fog megtartani, milyen más értékek tartanak majd meg aztán bennünket?


A Ferencváros tényleg beteg, egy gyógyításra, gyógykezelésre szoruló beteg.
De most végre akadtak olyanok, akik tenni akarnak a felépüléséért.
És igen még a gyógykezelés legelején járnak, alig látható eredménnyel, rengeteg szerteágazó, elburjánzó mindenféle nyavalyával.
Az FTC nevű beteg, még gyenge, könnyen támadható, időre, türelemre, áldozatkész ápolókra van szüksége, nem nemtelen támadásokra, abba belehalhat.
Vagy az FTC számára nincs, nem lehet esély?
Nem a sokféleségünkből adó különféle „eftécéink”, azokon felépülő közösségeink, azok kölcsönös elfogadása tart meg mégis egy igazán nagy közösségben, egy Nemzetben bennünket?

Gyalázatosak vagyunk mi mind, ez az egész mái létezésünk, ami kikezd, és felzabál mindent, és mindenkit, úgy ahogy van.

Elnézést ha ezen írás kapcsán, a kelleténél messzemenőbb következtetést vontam volna le.

Tomori Zsuzsinak pedig mielőbbi felépülést kívánok.
Láttam a sérülését, benne van a játékban, nagyon sajnálom.

No jó éjszakát, áldás békesség.

Előzmény: 358

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola