Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Költészet.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Költészet.
magyar turista
  Válasz | 2007. június 13. 17:25 | Sorszám: 45
Ha nyíltan lehet fogalmazni, akkor ez a hasonlat hülyeség. Mi köze az ellentmondásos magyarázkodásnak ahhoz, hogy egy versnek több értelme lehet. Mindig több értelme van, több rétege. Már ha jó vers. Hacsak nem Szabolcska Mihálynak hívnak, akkor nem a primitív egyszerűség a cél. Az egyszerű is lehet mély és lehet hatásos. A vers vers. Ilyen vagy olyan.

A homoktemető című és mindenű verssel kapcsolatban meg ízlések és pofonok. Alapvetően egy szó is lehet vers. Senki sem mondhat ennek ellen. Mondjuk én azért némivel több izzadtságot várnék el. Rendes Kis úgy tűnik most a zen felé fordult és hasonló tömör szóképek foglalkoztatják. Szerintem kár volna vitatni, hogy ez a szóösszetétel hordoz valami többletet, ami miatt már versnek tekinthetjük. A továbbgondolása mindenképpen. Kicsit keveslem, de néha a kevéssel is be kell érni. Szerintem jó.

Előzmény: 42
Rendes Kis
  Válasz | 2007. június 13. 17:04 | Sorszám: 43
A meghívás lemondásakor valóban csúnya dolog a túlmagyarázás.

De itt azért nem erről van szó: egy versnél nem tartom bajnak, ha "alulmagyarázott" és többfajta értelmezést is megenged.

Egy zenedarabot is többféleképpen elő lehet adni. És szabad kinek-kinek mást kihallania belőle.

Még egy matekfeladatnak is lehet többféle megoldása.

A művésznek szabad (kell ?) bevonnia a közönséget az alkotásba.

Nem akarom Rád kényszeríteni a versemet

Mindazonáltal, engedd meg: hadd tiltakozzak az ellen, hogy elferdült, beteges vagy túlbonyolított volna.

Nem én írtam: találtam. Ugyanúgy, ahogy az ember egy göcsörtös faágban, anélkül hogy hozzányúlna, fölfedezi a szobrot.

Előzmény: 42

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola