Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Kultúra   » Költészet.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Költészet.
Judy álruhában
  Válasz | 2007. június 14. 16:33 | Sorszám: 80
"Vegyük azért elő a szegény költőket, írókat, filmrendezőket, stb.
Csak, hogy egy közismert példát mondjak: egy új rendőrsorozatnál megnő a rendőrnek jelentkezők száma, uez tengerészek, hastáncosok és balettáncosok, stb.
Régen énekkel toboroztak,"rábeszéltek" embereket, sokakat sikerrel a harcra, a haza védelmére. Nem igaz, hogy az írástudóknak nincs felelőssége.
Ha arról írnak, hogy élj a világban kötelességek nélkül, élj a mának, ne vállalj gyereket, váltogasd a partnered míg meg nem halsz, járj partykra végelgyengülésig, akkor az emberek nagy része úgy gondolja, ez az igazi élet és követni próbálja.
Ma már nem divat Cervantest olvasni, pedig a világirodalom legszebb müvének kiáltották ki, a becsület, a hűség, a lovagiasság példája a könyv.
A középszernek a természet világa szempontjából nincs értelme.
Az erőnek van értelme, annak az erőnek , ami továbbviszi az életet, vagy ami a teremtés valamilyen célja érdekében a leghatékonyabb. Csak az látszik, hogy

Az élet érdekében a hatékony kerekedik felül"

Ez a hozzászólásom, úgy látom némi magyarázatra szorul.
Cervantes "Don Quijote" című művére gondoltam, amikor a világirodalom legszebbnek kikiáltott regényéről beszéltem, csak olyan álmos voltam, hogy nem vettem észre, hogy csak az én fejemben van meg a mondat.
A másik a befejezése. Az az igazság, hogy egy hosszú fejtegetésbe kezdtem a túlélésről, amit azt hittem, hogy töröltem és csak az elküldés után láttam, hogy milyen bicebóca maradt. Szintén álmosság, de vállalom minden szavát.
off
Ma is azt mondom, hiába a nyugat minden technikai fölénye, az erősebb faj fog fennmaradni, mint ahogy ez mindig is történt és sajnos a történelem ismétli önmagát, csak észre kellene venni.
Végül is ez offtopik volt, de a költészethez annyiban van köze, amennyiben a költészet tükrözi egy nép életrevelóságát, élniakarását, erejét.
on.

Előzmény: 65

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola