Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Hagyományos istenhit, vagy ateizmus?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hagyományos istenhit, vagy ateizmus?
tiszavirág
  Válasz | 2006. január 22. 19:59 | Sorszám: 53
Kedves Marcona Vince!

Megtisztelő, hogy részletesen foglalkoztál a vallomásommal, köszönöm.

Az a helyzet velem, hogy amiket én az előző hozzászólásomban leírtam,azokat nem ifjúi hévből írtam, mert egyáltalán nem vagyok ifjú, sőt jóval kevesebb van előttem, mint a hátam mögött.

A "még soha nem találkoztam haldokló ateistával" mondat nagyon jól hangzik, de számomra éppen ez az ami olyan nevetségessé teszi az embert, a diák jó tételért imádkozik, a beteg egy sikeres műtétért vagy a teljes felgyógyulásért, más Szent Antalnak fizet, hogy a lánya végre áldott állapotba kerüljön,vagy a fiának végre legyen már gyereke, megint más éppen ennek az ellenkezőjéért imádkozik, minden ember ki szeretne járni valamit az Istentől.

Nem tartom magam ateistának, de hívőnek sem.Azt gondolom az emberi fajról, hogy nincsprivilégiuma a természet többi szereplőjével szemben, de ezt nem tartom tragikusnak, elfogadom, mint megváltoztathatatlant.

A körforgást nem abban az értelemben gondolom,ahogy te írod, hanem mindössze annyiban, hogy a földben eltemettetünk, átadatunk a természetnek és nem gondolom, hogy bármilyen formában visszatérnénk, de ez nem baj.

Tudom, hogy mit ért a vallás a nyáj alatt, engem mégis nagyon bosszant, amikor hallom és protestálok ellene, gondolom sokan mások is így vannak ezzel, talán éppen ez az egyik, amit ha én pap lennék nem is hangoztatnék a mai világban.Nem lehetne egy kicsit aktualizálni a dolgokat? Ma már nem úgy mondjuk például, hogy isa, por és hamu vogymuk...

A kontraproduktivitásért a papokat igenis nagyon hibáztatom, de nem jobban, mint például azokat a tanárokat, akik nem végzik jól a munkájukat és a gyermekek hiába töltik a fél életüket az iskolában mégis tudatlanok és műveletlenek maradnak.( Egy kezemen meg tudnám számolni a jó tanáraimat, pedig 17 évig jártam iskolába és még utána is sok mindenben továbbképeztem magamat.)De törekedjenek jobban mind a papok, mind a tanárok!

A nemrég elhunyt, Corvin-láncos Balogh János professzor szerint a Föld kb. 1 milliárd embert lenne képes elviselni úgy, hogy a mi agresszivitásunk nem okozna neki elviselhetetlen károkat.Ehhez képest, ha jól emlékszem, most 6,5 milliárdnál tartunk és jól látszanak is már azok a hatalmas gondok, amiket éppen mi okozunk a Földnek, a saját életterünknek ( jóllehet ezt a szót nem lenne szabad leírni, mert Hitler is használta...).

Nem kérdőjelezem meg mások hitét, vallásosságát, nem érzem magam sem kevesebbnek, sem többnek náluk.

Érdeklődéssel olvastam egyszer, hogy a Nobel-díjas barátai által is a világ legokosabb emberének tartott, zsidó származású, szintén Nobel-díjas Neumann János, aki világ életében természettudományi dolgokkal foglalkozott, halála előtt 10 évvel megkeresztelkedett és katolikussá lett, mert úgy érezte, hogy " kell lennie valami felsőbbrendűnek... ".

Sok mindent olvastam és olvasok, ahogy leírtam, most éppen itt tartok.Lehet hogy változom majd, de az is lehet, hogy nem.Olyan hívő semmiképpen sem szeretnék lenni, aki kijár valamit az Istenétől.

Előzmény: 52

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola