Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Legyen Krisztus az időszámításunk alapja!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Legyen Krisztus az időszámításunk alapja!
Klaus Matefi
  Válasz | 2005. december 11. 12:48 | Sorszám: 2
Hogy miért éppen a "kozmikus Krisztus"?

Nem hiszem, hogy bármi is csak úgy magától létrejönne. Viszont annak a "formáló erönek, hatásnak", ami a Földünkön ezt a csodálatos (de nem jó!) élövilágot kialakította (és amit évezredek folyamán figyelemmel kísértek, vizsgáltak a földi történések tükrében), hamis "Istenképek" életrehívását eredményezett, ami monoteista vallásoknál már addig merészkedett, hogy letagadta, tiltotta a kozmikus eredet feltételezését. Mesebeli történetekkel lettek a hívö tömegek kielégítve, aminek nem sok köze van a tényleges realitáshoz.
A Földünkön nem lenne élet, ha nem lenne a Nap; ha sokkal közelebb, vagy távolabb lenne Földünk a Naptól, és ha nem keringene a Hold a Földünk körül. A Napnak és a Holdnak a folyamatosan, periódikusan váltakozó hatása egyértelmüen megfigyelhetö élövilágunk mindennapjaiban.
Földünknek van egy saját mágneses tere, ami a külsö köpeny és a belsö szilárd mag eltérö forgási sebességéböl adódik. Ez a külsö mágneses tér folyamatosan ki van téve a Világegyetemben fellépö folyamatosan változó elektromágneses erötérnek, ami szintén más planéták, Naprendszerek, stb. elektomágneses hatásainak (egymás zavarása!) eredöjeként jelentkezik. Ez az állandó kölcsönhatás bizonyított tény, a titok nyitja itt keresendö! Tehát az Isten nem egy öreg, ösz, szakálas valaki, hanem egy mágneses kölcsönhatásból adódó "életet építö, energia", ami kimutathatóan a Kozmosz periódusaihoz kötödik. Ha ez a külsö hatás hirtelen megszünne létezni (ami nonszensz!) akkor a Földi élet is megszünne. Nevezzük ezt az éltetö energiát "mennyei mannának", amit az egyes vallások változatos módon elmisztifikáltak.

A "kozmikus Krisztus-i" hatás az összes "külsö" hatások legerösebbike, ami folyamatos, periódikus, egy ember által megélhetö életkorral párhuzamba állítható csúcshatás. Erre a hatásra bazíroznak a vallások "teremtö Isteneinek" fogalma.
Természetesen nem nevezhetünk egy kiemelkedö hatást se "teremtö" hatásnak, hisz az élet a Földünkön folyamatosan alakult ki, és változik továbbra is. Viszont egy általános idöszámítás alapjául venni szerintem nagyon alkalmas! Ez a csúcshatás 1999.08.11.-én realizálódott, ezzel a vallások évezredes várakozása beteljesedett!

Tehát ideje, hogy a jelenlegi hibás alapokon nyugvó keresztény idöszámítást végre egy nemzetközileg általánosan elfogadott támadhatatlan idöszámítás váltsa fel!

A keresztény idöszámítás hibái:

1, Krisztus születését emlegeti az idöszámitás kezdetének, viszont Jézus születése idejéhez utalja, de azt is hibásan. Jézus nem azonos Krisztussal, tehát nem emlegethetö Kr. e. ill. Kr. u.!

2, Nem alkalmazott "0"-dik évet, ami nonszensz! Minden történéstöl számított naptárban egy év eltelte után az elsö évröl beszélünk!

3, A keresztény idöszámitás alapjául vett Jézus nem december 25.-én született.

4, A keresztény idöszámitás alapjául vett feltételezett történelmi Jézus születés i.e. 8.02.10.én, azaz -7.02.10.-én (asztronómiai naptár, ahol helyesen "0"-dik év is van!) történt, tehát semmi köze a Vele kapcsolatba hozott idöszámításunkhoz.

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola