Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
keresztkem
  Válasz | 2011. november 09. 10:59 | Sorszám: 97
1.) Halovány gőzöm nincs és nem is volt arról, hogy ugyan mi a csuda az az FVSzV, amit itt mozaikszóként--mostani írása legelején legalábbis--oly' magátólértetődő természetességgel használni tetszik. Úgy használtatik ez itten, mint valamiféle mindenki számára teljes világossággal létező tartalmú fogalmat a legnagyobb közismertséggel kifejező mozaikszó: mint mondjuk a BARNEVÁL, a BUVÁTI vagy az ÁSZ. Mignem végül az utolsóelőtti bekezdésbe' meg tetszik mondani--kifejtve az egyes bötűk jelentését--hogy mi is értendő e mozaikszó kezdőbetűivel jelölt fogalmon.Hát én bevallom Önnek: 65 éves elmúltam, ámde most hallok legeslegelőször erről a Változó Szellemi Való nevű "dolgról".Biztosan nagyon "műveletlen" vagyok, s persze eléggé el nem ítélhetően hibás.
2.) Hasonló nekem az IGE is. Mert például a harmincas években az Irók Gazdasági Egyesületének--elnöke Pakocs Károly, tagjai Tamási Áron, Móricz Zsigmond, Kosztolányi Dezső és még sokan mások voltak, s persze Babits Mihály, akinek elnökletével osztogatták a nevezetes Baumgarten honoráriumot-- is IGE volt a mozaikszóneve.
3.) És persze az Isteni IGE, a második Isteni Személy--a "leginkább IGE" nekem, sőt az egyetlen igazi IGE(!)-- a Szentháromságban: MAGA Jézus Krisztus.A Testté Vált (megtestesült-inkarnálódott) Szó (TVSZ?), úgyhogy ölég sok bajom van mindenhol, s nem csak itt a mozaikszavakkal.
4.) Mert ha azt leirom magátólértetődő természetességgel, hogy, teszem azt KPVDSZ (Közlekedési-, Pénzügyi-, és Vendéglátóipari Dolgozók Suakszervezete) arról ugyan ki tudja ma már, hogy mit jelent?
5.) Mindazonáltal az Emberi Lélekkel kapcsolatos eszemefuttatásainak legnagyobb részével TELJES MÉRTÉKBEN EGYETÉRTEK. Az "releváns" a katolikus keresztény tanítás-sal a legtöbb részében.Persze az emberi lélek hogyanját és mikéntjét ennyire "kibelezni", mi többnyire nem gondoljuk szükségesnek, merthogy MATERIALISTA (meg NEM materialista) PSZICHOLÓGUSI "áthallásnak" vélelmezzük, s az meghagyjuk nekik: a "CIHOLÓGUSOKNAK" tudniillik.
6.) Ami nekünk ebben a vonatkozásban lényeges és rendithetetlenül örök: AT EMBERI LÉLEK HALHATATLAN, és örökké létezik--halálunk után is.
7.) És persze több mint nyilvánvaló--nekünk katolikusoknak legalábbis-- hogy NEM KEVERENDŐ ÖSSZE A SZENTLÉLEKKEL (a Szentlélek Úristennel)--"AKI"(!!!) maga a Harmadik Isteni Személy a Szentháromságban és mint ilyennnek "csak" annyi köze van az emberekhez, az emberiséghez, hogy az Első Pünkösd óta közöttünk él.
Üdv.:
keresztkem
Előzmény: 96

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola