Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
keresztkem
  Válasz | 2011. november 11. 05:41 | Sorszám: 118
"..Sok vallást hoztak már eddig létre, de a közös az bennük, hogy mindegyik az igazság egyedüli birtokosának képzeli magát..."
Kedves Klaus!
Hogy ez a fenti megállapitása "sok vallásra" valóban érvényes-e, azt nem tudom.De lehet, hogy "így" van.
Ámhogy a MODERN és KORSZEŰ KATOLICIZMUSRA A FENTI SZENTENCIA BIZTOSAN NEM IGAZ(!!!) azt tudom, mert azon "belül" vagyok.És ezt még akkor is állitom, ha a közfelfogás, meg a "médiában" "közkeletű" és "közelfogadott" vélekedés az Ön, fentiekben idézett vélekedésével rezonál.EZ AZONBAN--mondjon akátki akármit--HAMIS! Nagyon-nagyon HAMIS! Hogy világos legyen mit állitok az Ön állitásával SZEMBE tehát:
most--a "fentiekkel összefüggésben"-- ne(!!!) "azt" tessék alapul venni, hogy egyes "öreg, s esetleg kissé szklerotikus, ám tisztességben megőszült aranyos pap bácsik" mit mondanak, meg egyes buta katolikusok mit hajtogatnak a 4. pohár kadarka után, vagy a drága Mari néni Bivalybürgözdön, a templomkertbe' rózsafűzér óra után stb...
Hanem "azt" és csakis "azt"--ha módja van rá-- hogy miről mit állit a MA ÉRVÉNYES HIVATALOS KATOLIKUS EGYHÁZI DOKTRINA!? A pápai-szentszéki HIVATALOS TANITÁS!
S nem az utcaembere katolikusság véleményét vagy nézetét!
Tehát tessék csak "kutatni" nyugodtan azt, amit jólesik, és tessék olyan következtetésre jutni, amit leginkább helyesnek vélelmez! Semmi "baj" ezzel kapcsolatban Önnel még akkor sem, ha számos olyan megállapitásra jut, amely sok "mezei" katolikus testvéremnek esetleg nem tetszik vagy "csípi a csőrét"!
keresztkem
Előzmény: 115

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola