Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
keresztkem
  Válasz | 2011. november 11. 15:18 | Sorszám: 122
Kedves Klaus!
Vallásomtól függetlenűl, pusztán oksági-logikai érvekre hagyatkozva, KÉPTELEN(!!!) VAGYOK FÖLFEDEZNI A KÉT ÁLLITÁSA KÖZÖTTI--BÁRMILYEN ÖSSZEFÜGGÉST.
Mert abból, hogy a "Szentháromság tanunk" mit mond HOGYAN ÉS MI MÓDON KÖVETKEZIK(???) az, hogy mi azt vélelmeznénk-gondolhatnók--esetleg-- önmagunkról, hogy az "igazság egyedüli birtokosai lennénk", NOS EZT HA SZÉTFESZÜLÖK a gondolkodástól, akkor is, FÖL NEM FOGHATOM.
Ezek egymástól totálisan független állitások, predikátumok--szerintem legalábbis--hogy matematikus módon szóljak: DISZJUNKT HALMAZOK. Tehát semmiféle tartalmi kapcsolatuk-közük nincs egymáshoz. Mert az, hogy "mi is valójában" szerintünk MIVOLTÁBAN a Szentháromság, nos az EGY DOLOG. És teljesen más(!) dolog szerintem az, hogy hogyan viszonyitjuk hitünk KÜLSŐ MEGITÉLÉSÉT A SAJÁT MEGITÉLÉSÜNKHÖZ--Szentháromségtan-tól és minden egyéb konkrét hittételünktől függetlenűl--ill. annak mások általi elfogadásáról vagy el nem fogadásáról.
Szóval ez utóbbinak az előzőhöz logikailag NINCS SEMMI KAPCSOLATA-KÖZE(!)--szerintem.
Üdv.:
keresztkem
Előzmény: 121

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola