Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
keresztkem
  Válasz | 2011. november 15. 22:49 | Sorszám: 150
No, abban egyetértünk valóban hogy a HIT azért HIT amit írni tetszik, meg a TUDÁS is "azért", ahogyan gondolni méltóztatik. Nem is ezeknek az állitásoknak az igazságtartalmát vitatom én!
Hanem azt állítom, és igenis állitom, hogy aki a HITÉNEK IRÁNYADÓ MIVOLTÁBAN BIZTOS annak nincs szüksége "pótszerként" semmiféle "okoskodásokra"--az élet dolgaival kapcsolatban.Minek gondoljak a HITEM mivoltáról bármit is, minek keressem hogyanját és mikéntjét, eredetét és egész fenomenológiáját, ha JÓL, NAGYON JÓ MEGVAGYOK VELE IGY! Azaz "úgy" ahogyan azt jó szüleimtől, lelkiatyáimtól megkaptam IGAZ HITEM igazságaként, s az égvilágon nincs testemnek-lelkemnek egy fél porcikája sem, amely ne tartana Benne--a keresztény tiszta HITBEN-- MINDENT jónak és helyesnek és igaznak.Mi a túrónak kellene nekem abban "utánanézni" "így" bárminek is--mármint a katolikus kjeresztény HITEMBEN?! AMIKOR SEMMI IZEM, SEMMI PORCIKÁM NEM KIVÁNJA "AZT"? Sőt! Ellenkezőleg: minden ízem, minden porcikám tiltakozik minden "ilyesmi" ellen.AKKOR MI A FENÉNEK "OKOSKODJAK"? Nem kell nekem semmiféle "magyarázat", "kozmológia", "bizonyiték", érv és ilyesmi.Jól megvagyok a VALLÁSOS HITBEN mindezek nélkül!
keresztkem
Előzmény: 149

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola