Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Gyöngy
  Válasz | 2011. november 27. 18:04 | Sorszám: 200
Kedves Klaus!

Minthogy valószínűleg nekem szánta ezt a beírást, úgy érzem, nem tehetem meg, hogy ne reagáljak rá semmilyen módon. A nyáron vagy tavasszal - ha megérem - szándékozom felkeresni ezt a sztúpát, és talán a szerzetesek tudnak annyira akár angolul, akár magyarul, hogy el tudják mondani az építés okát.

A másik ok, amiért nem hagyhatom válasz nélkül beírását, egy általánosabb észrevétel. Ön minden következtetését a zsidó kulturális hagyományokra alapozza, így valószínűleg az Ön által megalapítani szándékozott vallás is voltaképpen egy zsidó szekta lesz. Nem tudom, tudja-e, de a zsidóság a kereszténységet is csak egy zsidó szektának tartja. Tisztelem annyira a zsidóságot is, Önt is, hogy ne a kereszténységhez való viszonyukat tekintsem normának. Tiszteletben tartom azonban a többi vallást is (amennyiben nem emberellenes gondolatok szolgálatában áll), hogy ne akarjam egy másik vallás tanulságaiból, hagyományaiból levezetni a tanításait. Tehát, amikor az Ön Zalaszántói sztúpa főcímű hozzászólásában, rákattintva a Buddha születésé-re, mindössze zsidó vallási idézeteket találok, akkor őszintén szólva elmegy a kedvem attól, hogy az Ön gondolkodási rendszerével tovább ismerkedjem (pedig évek óta, több-kevesebb szorgalommal, megpróbáltam lépést tartani az Ön beírásaival).

Hogy mi az igazság a sztúpa körül, majd a tavasszal megtudom a szerzetesektől (legalábbis remélem).

Ön pedig koncentráljon arra, hogy valóban ellentmondásmentes rendszert alkosson, egy olyan vallást, mely megáll a lábán akkor is, ha nemcsak a zsidó hagyományok érvényességét akarja igazolni-cáfolni. (Meg az sem árt, ha közérthetően is tud érvelni amellett, hogy miért új, miért egyedül igazi a vallás, amelyet megalapított.)

Előzmény: 199

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola