Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ajánlott linkek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ajánlott linkek
Klaus Matefi
  Válasz | 2012. november 05. 08:07 | Sorszám: 293
"EGY BIZTOS: FÖLTÁMADUNK!És mindez nem azért IGAZ, mert ne tudnék belenyugodni egy végleges "elmúlásba"--mint ahogyan "azt" a nagyon buta és nagyon "üres" emberek vélelmezik. Hanem azért állitom EZT, mert EZ BIZTOS HITTAPASZTALATOM!Ú.n. "valóságalap nélkül", de biztosan!Mert az ember által vélelmezett ú.n. "valóságalap" AZ SEMMI!
Tehát: FÖLTÁMADUNK! Erre mérget vehet!"

"ÉN SENKIT NEM AKAROK MEGGYŐZNI SEMMIRŐL--SEM AZ Ú.N. "KERESŐKET", SEM MÁST.
Viszont. Annyi írásjelet és úgy óhajtok használni, amennyit nekem jólesik, és amennyit helyesnek és szükségesnek tartok.
FÖLTÁMADUNK!"

Természetesen jogában áll kedves Keresztkém bármilyen írásjelet használi, és amikor jól esik, de... Kételkedem abban, hogy kizárólagosan CSAK felkáltójelek halmozása hozzájárulhatna egy kicsit is a vallásvitákban felmerült kérdések, kételyek kielégítő megválaszolásához. Ez számomra a szellemi erőszak szándékát sugallja, azaz minden áron elfogadtatni bármit valakivel, valakikkel, az emberi hiszékenységre apellálva. Nyugodtan elhiheti nekem, hogy a Jelenések könyvében (20,5) emlegetettt első feltámadáson már több, mint 13 éve átestünk, ami azonos volt az "Emberfia eljövetelével" (pl.: Máté 24,23-44; Lukács 17,20-37; Pál első levele a thesszalonikaiakhoz 4,13-17). Legjobb tudomásom szerint egyetlen halottnak sem sikerült sajnálatos módon testben feltámadnia, de ha úgy érzi, hogy igen, akkor meggyőzhető vagyok...

Ön nonszensz dolognak véli joggal, a 257-ben olvasható ószövetségi elképzelést, pedig azt is biztosan több millióan hiszik..., sőt a jutalomként járó 72 szűz ötletét pedig sok száz millióan... Minek tartja kedves Keresztkém az olyan igyekezetet, aminek a keretén belül irreális elképzeléseket reálisként igyekeznek egyesek elfogadtatni?

El kell töredelmesen ismernie, hogy hit tárgya nem minden esetben felel meg a valóságnak..., még akkor sem, ha azt tucatnyi felkiáltójellel igyekszünk nyomatékosítani... Ettől persze természetesen még bárkinek jogában áll azt hinni, ami neki jól esik... A muszlim elfogult a saját hitével kapcsolatosan, az Ószövetségben hívő szintén, és ez alól Ön sem mentes kedves Keresztkém, tehát az értékítéleteik ezekben a kérdésekben értelemszerűen irrelevánsak, mert akadályoztatva vannak abban, hogy korrekt és konstruktív módon közelíthessenek, a hitük alapjait képező tanításokhoz.


Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum
Vallás-Filozófia-Ezotéria Fórum2

Buddha életének kozmikus vonatkozásai

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola