Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Lehel
  Válasz | 2011. december 13. 21:07 | Sorszám: 81
Nincsen kétségem Jézus Isteni,szakrális mivolta felől.
Talán nem voltam elégé körültekintő, amikor csak szamáriát említettem.
Nyilván az egész területre, a judeaiak által gojok földjének nevezett galilleára is kiterjedt a hódítás és Jézus "zsidósítása" csak ennek volt betudható.
Ettől Ő még nem lett Ábrahám leszármazottja.
Másik: Jézus nevelőapja József volt, aki a biblia szerint zsidó létére megfogadta, hogy nem fogja Máriát,menyasszonyát kétségbeejtő, szégyenletesnek számító helyzetben hagyni, így az Ő vallásának megfelelő rituálé számukra természetes is lehetett, amivel elfeledtették Mária "megesett"voltát és palástolhatták a ténynek látszót,miszerint József nem volt apja az újszülött Jézusnak így nincs alap Jézusnak zsidó SZÁRMAZÁST tulajdonítani.

Ha jól értettem, Baj van a születés helyével is, mivel valójában két Betlehem létezett abban az időben,
Mária nem a judeai Betlehemben adott életet Jézusnak, hanem attól északra fekvő Galilleában,ami igen közel volt a pártusok birodalmához...

Előzmény: 80

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola