Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Jézus visszajövetelén" túl vagyunk már...
Klaus Matefi
  Válasz | 2011. december 19. 12:07 | Sorszám: 306
Természetesen tisztában vagyok azzal kedves Gyöngy, hogy az istenhívő vallások körében nincsen nagy sikere a kutatási eredményeimnek, és a tevékenységemnek, de ez még nem azt jelenti, hogy fel kellene ezzel hagyjak. Vallásszabadság van szerencsére (még), így miden vallási irányzatnak joga van szerintem működni. Még azt sem vetheti a szememre, hogy más vallások misztériumaival és vallásetikai sugallataival is foglalkozom, hiszen ez részemről mitológiakutatói tevékenység keretében folyik részben, és különben sem az IGE tartja fontosnak a "pogányok" megtérítését, vagy esetleges kiirtását, hanem inkább az ábrahámita vallások...

Én nem tagadom Isten (FVSzV) tényét, de inkább az istenhit helyett a többség által olyan régóta áhított szebb, boldogabb, békésebb és igazságosabb közös jövőbe vetett hit elményítését és annak ápolását tartom szükségesebbnek és közhasznosabbnak. Lehet, hogy Ön ezt máshogy látja, de természetesen joga van hozzá, amit én tiszteletben tartok, de elvárnám ugyanezt fordítva is.

A "végidőket" éljük az összes ábrahámit vallás szerint, én viszont ezt inkább egy kozmikus korszakváltásnak nevezném, ami természetesen nem okozhatta, okozhatja se a "holtak feltámadását", se pedig "Jézus újraeljövetelét". Ez az én egyéni véleményem, amit számomra egyértelműen igazoltak a kutatási eredményeim is. Lehet rajta vitatkozni, megkérdőjelezni, akár tagadni is...

Előzmény: 302

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola