Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » A magyar Pálos-rend

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A magyar Pálos-rend
keresztkem
  Válasz | 2013. július 14. 20:55 | Sorszám: 379
Kedves jó Bakk István!

Hálás szívvel köszönöm meg "kiokosodásomat" szándékoló jóindulatát Magyar Pálos ügyben--a küldött írások magyarázatai révén.
Háát nehéz dolog ez! Mert!
A küldött dokumentumok egyike olyasmit is mond, hogy 1934 és '51 között 800--NYOLC SZÁZ(!!!!)--fiatal akart volna pálos lenni, és csak a töredéküknek engedte meg az Egyházi Főhatóság hogy a jelöltidőt vagy a noviciátust egyáltalán elkezdje....EZT NEM ÉRTEM!
Mert "ez" azt mondja: a mai "nehézségek" sem az alacsony születésszámmal magyarázhatóak, s ma sem azért van kevés pálos, sőt ha igaz, Magyar Pálos nincs egy sem(?!), MERT KEVÉS FIATAL jelentkezik vagy jelentkezne éppenséggel pálosnak.Mármint MAGYAR(!) és NEM LENGYEL pálosnak.
AKKOR MI ANNAK AZ OKA, hogy lengyel pálosok LEHETNEK, Magyar Pálosok meg NEM LEHETNEK? EZT nem értem, mert irracionális! Az Egyház megerősödése alapkövetelményének MOND EZ ELLENT!
Mert maga a jelenség a szituáció SZÁMOMRA NEM ÚJ! Nagyon hasonló a helyzet a MINORITÁKNÁL és a KARMELITÁKNÁL sőt a VERBITÁKNÁL is! De ezekben a rendekben egyértelműbb: magyar fiatalok elkezdik a noviciátust--annyian amennyien, de senki nem szab korlátot létszámuknak(!!!)--és--KIHULLANAK, FELADJÁK, "bedobják a törölközőt"! DE ŐK MAGUK! És nem "kívülről" Rómából vagy a Jóisten tudja honnan--csesztonhowából(?)--"gyéritik" őket.
Szóval nagyon rejtélyes nekem ez a "Pálos ügy"!
keresztkem

Előzmény: 377

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola