Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Technikai

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Technikai
keresztkem
  Válasz | 2012. március 14. 08:41 | Sorszám: 195
Gondoltam itt, a "Technikai"c. topicban írom meg azt, amiről Bayer Zsolt írt: "Parlamenti patkány" címen egy Tóth Imre nevű állitólagos disgyőri, "éhségmenetes" "olvasztár"-ral összefüggésben.
Amire a szuperdemagóg Nyakó, meg Gúr hülyén orditoznak meg borditoznak az ülésteremben.
Tehát.
"Olvasztár" megjelölésű szakma--mint tevékenységet végző(!) mesterség-- addig volt-létezett, amig NYERSVASGYÁRTÁS LÉTEZETT az ú.n. NAGYOLVASZTÓKBAN! Ámde --sajnos, vagy nem sajnos--NAGYOLVASZTÓK, amelyekben DÚSITOTT VASÉRCBŐL gyártottak nyersvasat, MÁR AZ ÚN. "RENDSZERVÁLTÁS EŐTT 5 évvel--úgy 1985 táján" MEGSZŰNTEK, fölszámolták, lebontották azokat! Tehát sem Diósgyőrben sem Ózdon már 1989-ben sem(!) léteztek AKTIVAN DOLGOZÓ olvasztárok, legföljebb egy egészen rövid ideig még "martinászok", akiknek valahonnan máshonnan--Kassáról(?)--hoztak nyersvasat, amiből acélt gyártottak a "Martin-acélgyártás" technológija szerint.
Ám azt is csak nagyon rövid ideig tehették, mert éppen a nagyolvasztó-i nyersvas hiányára hivatkozva--no, és a frissen felépült és valóban "szuperkorszerű" ú.n. Kombinált Acélműre--viharsebesen megszüntették a Martin-acélművet is.
Persze ettől még lehettek "olvasztárok" akik viszont NEM(!) "olvasztár"-ként, hanem teszem azt "öntő"-ként, "acélgyártó"- ként, vagy "hengerész"-ként dolgoztak esetleg. És esetleg dolgozhattak Dunaújvárosban, mert ott--úgy tudom--egy nagyolvasztó még ma is üzemel. Ám Diósgyőrben vagy Ózdon biztosan nem tudtak dolgozni ilyen szakmában dolgozni.Úgyhogy ez a Tóth Imre:
1.) Vagy nagyon régen, a 80'-as évek elején dolgozott "olvasztár"-ként; vagy:
2.) Nem dolgozott már régen "igy", ám akkor is "olvasztár"-nak érezte magát, ha--teszem azt--a Kombinált Acélműben króm, kobalt vagy wolfram "pogácsákat" lapátolt--a nemesített acélokhoz; vagy:
3.) Dunaújvárosba'--netán-- "ingázott" Diósgyőrből, mert egy ideig ilyen dolgozók is voltak--gondolom, nem "éhségmenetbe" és gyalogszerrel.
És a fene tudja még milyen variánsok lehetnek.
Mindezt azért írtam le "miheztartás" végett, mert a MESSZIRŐL JÖTT EMBER nem szakmabélieknek "azt "paliz" be, amúgy "szakmaice", amit neki "jólesik"--és mindez az ilyen tótimre, meg nyakó, meg gúr félék részéről bőven kitelik. Tekintve, hogy ölég nagy szélhámosok és ölég buták ahhoz, hogy ezeket az olvasztáros rablómeséket bevegyék és terjesszék. Én viszont MÉRNÖK VAGYOK(!), igaz nem kohómérnök, ám azért valamennyit a kohászati technológiákhoz is konyítok.
keresztkem

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola