Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Isten országa

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten országa
szentistvánjobb
  Válasz | 2005. január 03. 08:46 | Sorszám: 19
A vagyonhoz való helyes viszony - a mi kultúrkörünkben - csak szűk családon belül (szülők és gyermekeik) között fordul elő. Amikor semmiféle szűkkeblűség nem korlátozza, hogy mennyit adjak oda a másiknak. A "testvéries" osztozás már testvérek között sem működik.

Halász Lajos, verbita missziós szerzetes (1954-től 1992-ig a Fülöp-szigetekhez tartozó Mindoro szigetén élt):

Idézet:
1898-ban, a spanyolok elűzésével a misszionáriusok is elhagyták az országot, a templomok romokban hevertek, ötven évig nem láttak katolikus papot arrafelé. "Mi kezdtük a munkát - karnyi fák nőttek már a hatalmas templomfalak között." Halász Lajos atyáé volt a Fülöp-szigetek legnagyobb területű plébániája: kezdetben utak nélkül.

A hegyi őslakóknál egy-egy kunyhóban négy-öt család lakott, a kunyhókat egy méter magasra építették a mérges kígyók és az esős időszak elleni védekezésül. "Amikor láttam a nyomorúságukat, megkérdeztem tőlük: mit tesztek, ha nincs elegendő ennivalótok? Így válaszoltak: amíg egy családnak van ennivalója a közösségben, addig senki nem éhezik. Előtörtek a könnyeim, s azt mondtam nekik: ti jobbak vagytok, mint sok esetben a keresztények."


... http://ujember.katolikus.hu/Archivum/2003.05.04/0701.html
Előzmény: 18

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola