Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
john batky
  Válasz | 2009. szeptember 18. 21:21 | Sorszám: 322
Dícséretes, hogy ezalatt a 7 óra alatt azt a kb. 60 cikket végignyálaztad... és kiderítetted, hogy az angol Pszichiáterek Királyi Kollégiumának teljes gyülekezete felesleges és hamis dolgokkal foglalkozik

1. Te, mint mesterséges intelligencia-kutatásban jártas szakember tudnád röviden definiálni nekem, laikusnak, hogy pontosan mit értesz kvantumszámítógép alatt?

2. Meghívjuk mpd-t, az evolúció elméletének közismert és közkedvelt szakértőjét, kifejlődhetett/kifejlődhet-e ilyen szerkentyű valamely élőlényben és ha igen, milyen okok válthatják ki egy ilyen organikus számítógép kifejlődését.

2. Az agy működése. That's the point... Neumann közkeletű mondása szerint a matematika ehhez kevés. Az általam ismert klasszikus modellek (ezeket Te jobban kell, hogy ismerd, mert neuronhálókról is szoktál írni):

bottom-up: mechanisztikus modell a tintahal egy idegsejtjére felírt formulákból kiindulva. Részleges, mert 100 milliárd sejttel nem tud mit kezdeni.

top-down: az agy funkcióiból próbál lefelé menni az agy egyes tartományai felé.

Egyre gyakrabb a kvantumos megközelítés, amelyet nálunk tudtommal nem nagyon űznek és sokszor sci-fi-be illőnek hangoznak.

Közös tulajdonsága az ilyen számolós eljárásoknak, hogy nehéz őket verifikálni és a számított görbék érzelmi/gondolati interpretációja is nagyon bajos.

Én másképp indultam el, de az nem tartozik ide, mert a megközelítésem inkább mérnöki, mint biológiai, biokémiai vagy fizikai

Ez van.

Előzmény: 321

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola