Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Mûhely   » Lelki jelenségek, elváltozások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lelki jelenségek, elváltozások
csiszi
  Válasz | 2009. szeptember 28. 00:10 | Sorszám: 402
NÉzd, nem akarlak megbántani, de egymás között a szakmámban azt szoktuk mondni, ez a 10millió szociológus országa - gondolom a pszichológusok is elmondhatnák ugyanezt.

Hogy, Silva miben _hitt_ az egy dolog, egy másik, hogy egy amerikai módszernek mik a marketinganyagai, egy harmadik meg hogy mit kapsz a pénzedért.

mégis van a módszernek vallási metafizikai háttere,
Én ilyenről nem tudok, a módszerek amiket leírt még az én szerény pszichológiai ismereteimmel is tökéletesen ártalmatlanok többségüket az ember teljesen ösztönösen is alkalmazza (rájön magától).

Az elmélyült ima és meditáció össze nem hasolitható az agykontrollal, mivel ott az indíték és a cél Isten, a vele való kapcsolat,
Nézd - nem fogok természettudományos tényeken vitatkozni SPECT felvételeken amúgy nincs nagyon mit vitatkozni. Kb 93 körül végzett TM és egyéb technikák vizsgálati eredményei a standard egyetemi tananyag részei (még idehaza is).

Az irányított med. beavatások ráadásul rejtett pszichiátriai betegségeket hívhatnak elő, hallucinációk sokaságát és szorongásos neurózist.Ez közismert tény orvosi körökben.
Sem nem jól ismertek, sem nem tisztázottak. Nem is túl gyakoriak és soha nem maga a meditáció, okozza, hanem egy pszichés ok váltja ki.
BTW semmiféle beavatásról nincsen szó. Nincs nagy titok amit majd egy idő múlva megtudsz. A tananyag egy boltban kapható könyvből is elsajátítható mindenféle szellemi vezető nélkül. Hogy a tanfolyamot preferálják annak mint szociológus is megmondom az okát, de egyáltalán nem kell semmiféle különlegesen kiképzett szellemi vezető vagy "beavatott" a technikák elsajátításához, csak sok gyakorlás.

Különben annyira nem tisztázott a terület, hogy mondok egy rosszt hírt - egyes pszichológusok szerint maga a vallási gyakorlat váltja ki pl a különböző "démoni" jelenségeket. Látod, van ilyen is.

Ellenben mint említettem a 90-es évek elején mérésekkel bizonyított ezen technikák egy rakás pozitív élettani hatással bírnak (vérnyomás stb).

Különben vékony jégre tévedsz - ha történetesen egy klinikai szakpszichológus vagy akkor nem vagyok megfelelő partner ehhez a beszélgetéshez, ha nem akkor azért (legalább egy Atkinson szinten kéne ismerni az alapokat) én viszont főleg szociálpszichológiát tanultam, az nem ez a terület.

A keresztény misztikában semmi sincs amit technikával lehet átélni, mert az ISTEN AJÁNDÉKA, AZ Ő MEGHÍVÁSA.
Keresztény misztikával nem foglalkozom, sőt semmiféle misztikával. Ellenben kiválóan le tudom irni teljesen tudományos alapon a karizmatikus kisközösségek (egyébként rémisztő) csoportdinamikáját. Tetszik vagy sem van ilyen ráadásul lehet is vizsgálni.

mert az agykontrollos erre a személytelen intell.-ra kapcsolódik rá, hogy erőt kapjon.
Semmi ilyet nem olvastam az agykontroll könyvben.

Tehát alaposan rejtegetik a lólábat és a ... - felületes képzettsége miatt - már nem is vesz észre.
Bizonyára, ha te mondod. Nem vettem még részt ilyen tanfolyamon. Bár nehezen tudom elképzelni, hogy a többezer orvos, pszichiáter és pszichológus aki ezt a tanfolyamot elvégezte ennyire képzetlen lenne.

Kovács Gábor atya minden vasárnap 3/4 9-től megadja a kérdéseidre a választ a Ferenciek terén.
Köszönöm, nem fogok élni vele, kizárt, hogy újat téne mondani. Pont elég volt amit hallottam az előadásaiban. Nagy tudású ember, ért a teológiához és legalább 6 nyelven beszél, de nem gyakorló pszichológus vagy túl jóhiszemű, mert valljuk be a példájában az egyszeri hívő aki Jézust és Szűz Máriát "képzeli el" segítőnek (elképzelni és nem "hivni" kell őket) annak nem agykontrollra, hanem pszichologiára kell járnia, mert szimplán egy idióta. Egyszóval pontosan tudom mit fog mondani.

Barsi Balázs atya egy beszédében - CD-n kapható - azt nyilatkozza, hogy aki hisz a reinkarnációban, a reikiben és agykontrollban, hagyja magát beavatni, annak nincs helye a kat. egyházban.
Hogy a reinkarnáció és reikimi micsoda arról fogalmam sincs. Viszont Barsi "ordibálós" atya tudom ki. Ha jól tudom sem nem a Szentatya de még csak a Hittani Kongregáció feje sem. Így, ha ez kiközösítés akkor sem veszem túl komolyan, majd legközelebb szólok a plebánosomnak BéBé atya kiközösített, szerintem szórakoztatónak tartja majd. Az sem gyenge, hogy az agykontrollt vagy 85 óta tanítják hazánkban, jókor jut eszébe szólni. Csak azon csodálkozom, hogy a pszichoanalízis illetve a jóga műelőit miért nem akarja melegebb éghajlatra tanácsolni (gyanítom a 50-es években még megtette volna).

De ezek mára már olyan banális tények, melyekről nem is érdemes polemizálni.
Szerintem is. Természettudományos tényekkel vitatkozni felesleges.

Előzmény: 382

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola