Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Ütőképes zöld párt

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ütőképes zöld párt
eszbej
  Válasz | 2006. május 08. 22:58 | Sorszám: 1077
Ma megvolt az önkormányzati választásokkal kapcsolatos élőláncos találkozó. Beindul a munka, s úgy tűnik, a helyi csapatokra lesz bízva sok minden, szinte minden lényeges dolog. Ez alapjában véve jó, de azért biztosan elkél majd a „központ” segítsége. A számomra még nem világos, hogy az élőláncszemek mennyire lesznek pártküzdők és mennyire maradnak mozgalmárok. Én továbbra is azt vallom, hogy szükség van egy ütőképes zöld pártra, mert a zöld politikát (hatalomgyakorlást pl.) csak egy ilyen szervezet – „célszervezet” – képes szakszerűen csinálni. A politika: szakma. A mozgalom: mozgalom. Keverni nem jó, de társítani lehet a kettőt. Látom a lehetőségét néhány helyi ökopolitikus bejuttatásának az önkormányzatokban. Magam a belbudai csoportban fogok tevékenykedni: I. – II. – XII. kerület. XII. kerületi vagyok, talán indulni is fogok.
A következő (nyitott) találkozónk pénteken 17 órától lesz a Nyitott Műhely nevű műintézetben, a Déli pályaudvarral szemben, a Ráth György utca elején, ahol a hegynek visz az utca. (Ez korcsma, műhely, kiállítóterem és muzsikaház: éjjel jazz van. Sárga a portál vasa.) Ha bejöttök – gyertek, ha máshol laktok is! – jobbra, hátul, egy másik nagyobb teremben lesz az összejövetel. Nem lesz szoros napirend: a választás előkészítése a feladat.
Megjelent a Kisúgó harmadik száma, benne György Lajos (Piros) érdekes és fontos cikke (még csak azt olvastam) a zöld politikáról. A Műhelyben lesznek példányok
Előzmény: 1076

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola