Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kifütyülték Medgyessyt és Szilit

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kifütyülték Medgyessyt és Szilit
kpista
  Válasz | 2003. március 16. 14:13 | Sorszám: 144
"Azotthon levágott disznöt úgy tudom most sem értékesítheted csak saját fogyasztásra engedélyezett"

Nem értékesítésről van szó, hanem arról, hogy átviszel a szomszédnak, rokonnak, stb. egy kis kóstolót.

Na az EU-ban ez lesz betiltva.Magyarul : a portádról kivinni és másnak odaadni az általad vágott disznóból tilos.

"A nagyobb baj moslékkal van. Humoros dolog tudom. Az EU mint tudjuk a multik EU-ja. A ki tudja milyen eredetű tápot, pedig ők gyártják. Nos, hogy az állatokna ne a moslékot adják, hanem csak a tápot a moslékos etetést betiltották. Világos. Még több bevétel a multiknak. Nekünk meg még műbb eredetű sertéshús. Ez tényleg nem jó szabályozás."

Nem egészen így van. Mert a tápot( értsd: pl. kukoricadara) te magad is megcsinálhatod, csakhogy az sokkal drágább, mintha a konyhában termelődött(vagy valahonnan összegyűjtött) moslékot eteti a gazda.
Moslékot is etethet majd, de csak abban az esetben, ha hőkezeli. De én enm vagyok abban biztos, hogy minden magyar gazda ki tud majd fizetni mellényzsebből egy hőkezelő gépet.

Előzmény: 143

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola