Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » ADATBÁZIS közösen

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ADATBÁZIS közösen
iszalag
  Válasz | 2003. július 07. 16:35 | Sorszám: 0
a Lendvai topikban indult el,
kigyűjtötem az idevonatkozó hozzászólásokat:

inditó:
Javaslat (iszalag)
ADATBÁZIS LÉTREHOZÁSA:
pl
Dossiék
1. a 99 lufi
2.a médiahazugságok..
3. Állampolgári jogok sértése
4. Medgyessy Klán
...
stb, a cimszavakból álló dossziékban a cimszavakra kattintva előtűnne a cimszavakhoz tartozó tartalom
egy embernek ilyet irni hosszú idő (és mindenkinek van munkája, családja, amivel törödni kell)

közösen megcsinálhatnánk...
mindenki csak olyan adatot, nevet irna be, amire pontos forrással lehet hivatkozna
a cimlista egyben a tartalomjegyzék is.. nagyon áttetinthető lenne,
cime KÉMELVTÁRS FEKETE KÖNYVE...


Mercurius 10

Professzionálisan ez így nézne ki:
1. Kell valahol tárhely, ahová a cikkeket letárolhatjuk (Szemjon Mogiljevicsről pl. sok jó cikk már nincsen meg)
2. Kell egy felhasználóbarát adatbáziskezelő felület, ahol egyrészt a cikkeket lehet bevinni, másrészt rugalmasan visszakeresni. Ilyet lehet az Accessel is csinálni, de vannak profibb eszközök is,
3. Az értelme az lenne, hogy a jobboldali portálok villámgyorsan előszedhetnének régi adatokat (pl egy tiltakozáshoz, egy hasonló hazugságáradattal szemben)

4. A problematikus része az ügynek (azon kívül, hogy sok munka kell hozá). A jó cikkek - gondolok itt a korrupcióval és a III ügyosztállyal foglalkozókra, csak kevés ember számára érthetők könnyen.


nemszadista 11
A Szembesítés (és 99 LUFI) topikokban általam már felajánlott webes felület erre is alkalmas.

12. Szakáll
Valóban, igen: adatbázis, szerver, meg valami kényelmes kezelőfelület, aztán kifele a netre, hogy ne csak a belső szűk elit érhesse el, hanem a köz.

szakall 15
1. Ez tárhely kérdése, azaz technikai problem.
2. Ehhez gondolom nem árt néhány programozó. Meg kell fizetni őket, ha nyerni akar a jobb. CSAK PROFI MEGOLDÁSNAK VAN ÉRTELME, AMATŐRIZMUS SZÉP, LELKESEDÉS SZÉP, DE A VÉGEREDMÉNY NECCES.
3. Nem csak az. Univerzálisan felhasználható bármikor, bármire. Még kormányzati körülmények között is jó lesz.
4. Ez a legkisebb rész, amíg nincs meg egybenlapátolva a cucc... mondom, egybe! Nem itt egy kis adat, nem ott egy kis adat. Egybe.
Külön cucc maximum tematikus módon, ha valami nagyobb, bonyolultabb, terjedelmesebb.
Ja, és mondom, csak profi, pénzes módon szabad ilyesmi elkezdeni. A lelkesedés szép dolog, jó dolog, de sajnos az időhiány és a megélhetési kényszer előbb-utóbb megtorpanást okoz, nem marad rá idő (még a szakmaira sem, hogy a fene egye meg aki kitalálta hogy csak 24 óra egy nap). IRL tapasztalat.

nemszadista Mercurius 17
Hát azért müködik egy pár színvonalas amatőr honlap. Tubi honlapja, a portal.jobbik.net. Csakhogy ehhez több embernek kell összeállnia, olykor komplet polgári köröknek.
16
Ok, akkor mondd meg "nekik", hogy én már csináltam valami tök egyszerű felületet amatőr lelkesedésből ilyesmi célra
és profi rendszert is tudnék, csak fizessenek meg.

Mercurius : 25
az üvegzsebet vehetjük tanpéldának
mi az ami jó benne
és holvan probléma

szakall 27
Tub kartács honlapja, de ahogy látom, ahhoz sem jut hozzá, hogy tematizáljon. Free scriptekből érdekes, szép oldalakat lehet összerakni bazi sok melóval, de félek, ez egy választáshoz kevés.
Komplett kör, már jobb, de szvsz még mindig kevés.

szakall 27
Tub kartács honlapja, de ahogy látom, ahhoz sem jut hozzá, hogy tematizáljon. Free scriptekből érdekes, szép oldalakat lehet összerakni bazi sok melóval, de félek, ez egy választáshoz kevés.
Komplett kör, már jobb, de szvsz még mindig kevés.

Gyöngy 49
Igen, sőt, nemcsak az adatbázis kellene, hanem egy olyan reláció-elemző program is, amellyel a Medgyessy-klán végigkutatható, a többi dossziés topic-kal együtt. Ha esetleg konkrét adatbevitelre van szükség, arra szívesen vállalkoznék.

Mercurius 74
Amugy bármit érdemes gyüjteni, amit mondanak, mert nem tudhatod,minek fogják később az ellenekzőjét mondani.
Tehát csak később kell kapcsolni a cáfolathoz.
szerintem accesben is meg lehet csinálni

GM 76
Persze! Külön katalógizálni a potenciálisan majd bizonyíthatóakat és a már bizonyítottakat. De olyan sok lesz, hogy valami rendszerelméleti módszert kell alkalmazni...

Mercurius 77
az a nagyobb problémám,hogy szerintem szövegen belülre is kell tudni ugrani.
tehát az nem jó, hogy megyő paksi éritettségért,ami legtöbbször csak egy két mondat, egy egész doksit kéne végigböngészni


nemszadista 81
Egy mátrix csak egy tulajdonság (pl. ki kinek tett szívességet, pl. "dokumentumokkal", stb.) N-N kapcsolatát
tudja leírni, ezért nem túl alkalmas leírás.
Az SVO (alany-állitmány-tárgy) hármasok fogalma általánosabb.
Pl. RDF (ez egy XML-es adatformátum, ld. a Netscape által kitalált hírcsatornákat, az MNO .cdf formátuma is ennek az Microsoftos ferdítése) formátumban egész jól össze lehetne állítani a hálózatot...
Ilyesmire kell gondolni:
SVO(Medgyessy,cége tanácsot adott ekkor meg ekkor,Malév)
SVO(Medgyessy cége tanácsot adott ekkor meg ekkor a Malévnek,forrás,http://valami.valahol.hu)
SVO(Medgyessy,anyósa,Apró Piroska)
SVO(Apró Piroska,volt vezetője,Malév)
Az ilyen tőmondatok tömkelege egy kezelhető, de általános gráfot adnak, ezt akarjuk megjeleníteni és kezelni.
Technikailag meg tudnám csinálni, kérdés csak az, hogy mit adok közben a családomnak.

nemszadista 87
A lényeg a lényeg, "semantic web", "topic maps" környékén keresgéljen, akit ez a téma érdekel.
Keine Spanyolviasz.

nemszadista 90
Ha viszonylag könnyen ilyen alakra lehet hozni az adataidat (mi/ki, mit csinál/mi történik vele, mivel/kivel), szóval SVO, akkor az Access nem baj. (Az csak neked az. )
"mondjuk valamelyikünknek összejön valami, akkor hol tudjuk kipróbálni? "
Mit??
Egyébként neked is megmondhatom a korábban leírt webfelület elérési címét, ha érdekel. Iszalagnak már elküldtem.
De ez nem erre vonatkozott, hanem Macisajt "Szembesítés" topikjához készült, aki végülis nem használta. Nem volt ideje..
Itt a Szadomaszop korábbi szövegeit gondoltuk volt szembeállítani a tényekkel.

nemszadista 91
Ha érdekel valakit, csinálhatok egy ilyen SVO-szerkezeteket gyűjtő felületet is.
Ez igazából egy logikai géppel ("szakértői rendszerrel") összekötve jó. Az előbb fel is lelkesültem és gyorsan
összeütöttem egy szkriptet, ami példapredikátumokat (SVO mondatokat) gyárt.
Aztán beetettem a nem túl gyors (1.2 GHz)-es gépemen a SWI-Prolognak,ami ugye egy "logikai gép".
Mit mondjak, elég meglepő, hogy még 10000 (!) mondatnál is elég jól lehet keresni és logikai műveleteket végezni.

Cakpakk 93
Milyen ez a web-es dolog amit csináltál? Lejjebb irtad milyen adatokat tárol, ezeket valami html formon kell becopypastolni?

Rogerius 94
Jó ötletnek találom ezt az adatbázis ügyet.
Szivesen állok rendelkezéstekre ha valamiben tudnék
segiteni.(gyüjtés stb.)
A 33.34-sorszámhoz kapcsolódva irom mindezt.
A regisztráciomnál levő emilem él,ha ugy gondoljátok,hogy
segithetek ,ott jelezzétek.


sokaduma 96
Talán kacsingassatok a PERL felé... (Linux)
Nem ismerem, csak tudom róla, hogy elsősorban szöveges állományok feldolgozására, kezelésére találták ki.


Don 98,100
PERL nagykirály, de nem feltétlenül kell hozzá linux. Linux akkor kell úgy általában, ha az ember nem akarja magának keresni a bajt.

Ja, ha linuxban, perlben, reguláris kifejezésekben, php-ban vagy ilyesmiben kell segítség, szóljatok nyugodtan.

glens 102
Érdekel. Annyira szövevényesek kapcsolatok, hogy tényleg kell valami segítség a tisztánlátáshoz.

millertrash 103
/engem is érdekelne.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola