Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » EP választások

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: EP választások
Mercurius
  Válasz | 2003. november 29. 14:19 | Sorszám: 0
A félidőben sok minden eldőlhet
2003-11-29 13:26

A félidőben sok minden eldőlhet és ez a félidő jövőre, a 2004-es Európa Parlamenti választás. Nagy szükség lenne már a félidőben jó híreket kapni, de még nagyobb szükség lenne a mérkőzés végén, 2006-ban a győzelemre - áll Grosics Gyula levelében, amelyet a Történelem Fő utca debreceni rendezvényén egybegyűltekhez intézett.

Tisztelt Polgári Körök, Kedves Barátaim!

1987-ben úgy éreztem, hogy csatlakoznom kell azokhoz, akik Magyarországot a keresztény, konzervatív és nemzeti értékek mentén képzelik el. Ekkor a Magyar Demokrata Fórum választási kampányában aktívan vettem részt és ezt követően teljesült több évtizedes álmom, Magyarországon véget ért a kommunista diktatúra és elindulhattunk a demokrácia irányába. 1994 számomra a csalódás éve volt. Nem csupán azért, mert a jobb oldal vereséget szenvedett a választásokon, hanem azért is mert visszatértek azok, akik hosszú évtizedekig rombolták Magyarországot. Ezért úgy döntöttem, hogy visszavonulok a közélettől és próbálok úgy élni ahogy azt lelkiismeretem kívánja. 1998-ban Gyarmati Dezső barátommal hátunkra vettük az országot és Nagykanizsától Nyíregyházáig és Békéscsabától Sopronig ismét kampányba kezdtünk, melynek végeztével mindannyiunk nagy örömére a Fidesz és az MDF valamint a kisgazdák kapták meg a kormányzás lehetőségét a választóktól. Ez a négy év jobboldali kormányzás nagy reményekkel indult és eredményeit tekintve az újkori magyar demokrácia legdinamikusabb négy éve volt. Ennek a folyamatnak a 2002-es választások vetettek véget. Kérem higgyék el, a 2002-es választási vereséget az 1954-es Világbajnoki döntő vereségéhez tudnám hasonlítani és nem túlzás az, hogy az én lelkemben ez a vereség legalább olyan mély nyomokat hagyott, mint amikor a labdarúgó döntő hármas sípszavát meghallottam. De mint sportoló is megtanultam az életben, hogy jönnek újabb és újabb próbák, melyeken ismét helyt kell állnunk.

Tisztelt Hölgyeim és Uraim, Kedves Miniszterelnök Úr!

Kérem engedjék meg, hogy valamire felhívjam a figyelmüket: a 2006-os választásokat már tegnap el kell kezdeni. Miniszterelnök Úr nagyon jól tudja, hisz Ő is a mai napig aktív labdarúgó, hogy a félidőben sok minden eldőlhet és ez a félidő jövőre, a 2004-es Európa Parlamenti választás. Nagy szükség lenne már a félidőben jó híreket kapni, de még nagyobb szükség lenne a mérkőzés végén, 2006-ban a győzelemre. Leírhatatlan érzés volt 1953-ban legyőzni az angolokat, és mély fájdalom volt 1954-ben vesztesen levonulni a világbajnokság döntőjéről. Ha megengedik én így a távolból is kívánok Önöknek 2004-re és 2006-ra egy wembley-i győzelmet.

Hajrá Magyarország, Hajrá Debrecen!

Grosics Gyula

fidesz.hu

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola