Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A Munkáspárt szerint eljött az ideje azMSZP-vel szemben a cselekvésnek

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A Munkáspárt szerint eljött az ideje azMSZP-vel szemben a cselekvésnek
Számkivetett
  Válasz | 2005. március 15. 16:40 | Sorszám: 57
Horogkeresztek a debreceni szobrokon
MTI
2005. március 15., kedd 13:27
Ismeretlenek horogkereszteket festettek az ünnepre virradóra több debreceni szoborra, valamint a Református Kollégium falára. A város polgármestere szerint "ma Magyarország ilyen morális állapotban van".

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerõsének!
Nyomtatható változat
hirdetés

Horogkereszteket festettek több debreceni szoborra, emléktáblákat rongáltak meg a nemzeti ünnepre virradóan, közölte a rendőrség az MTI-vel kedden. A város polgármestere március 15-i ünnepi beszédében úgy fogalmazott: Debrecent példátlan provokáció érte.
Március 15-re virradóan ismeretlen tettesek horogkereszteket festettek a debreceni Petőfi-szobor talapzatára, a Kálvin téri Kölcsey-szoborra, a Bem téri Országzászló talapzatára és festékkel öntötték le Nagysándor József 1848-49-es honvédtábornok emléktábláját a hadkiegészítő-parancsnokság falán, mondta a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletvezetője.

A Debreceni Városi Rendőrkapitányság önkényuralmi jelkép közszemlére tétele, illetve rongálás miatt indított nyomozást az ügyben, tette hozzá Bakó László rendőr alezredes. Kósa Lajos, Debrecen polgármestere a Kossuth-szobornál tartott március 15-i ünnepségen tartott beszédében kitért az esetre, mondván: "Debrecent olyan provokáció érte, amire még nem volt példa".

A polgármester bejelentése szerint a debreceni Református Kollégium falára is horogkereszteket rajzoltak ismeretlenek. "Ma Magyarország ilyen morális állapotban van" - fűzte hozzá a történtek kapcsán Kósa Lajos.
............................

Erre válaszoltam egy másik fórumban. Visszajelzések szerint igazam van. (Tudom. Nem is vagyok olyan beképzelt.!?) Ja és a nevem egy "tíltott önkényuralmi jelkép".

Idézem:
GYALÁZAT!

Ritkán ragadtatom el magam, de azok, akik vörös festékkel és horogkereszt rajzolásával meggyalázták Petõfi, Nagy Sándor, Kölcsey és még ki tudja milyen szobrokat, emlékmûveket, azok számára nincs bocsánat!

Meggyálázták a hõseinket, akik vérüket adták a szabadságunkért.

Nekem nem az a dolgom, hogy egyik, vagy másik oldalt támogassam, védjem. Nekem az a dolgom, hogy a rendszerváltás óta - akár jó, akár nem - az árkokat betemessem.

Tisztelettel kérem az illetékes hatóságokat, hogy minden eszközt bevetve találják meg az elkövetõket!

Teljesen közömbös számomra, hogy kiskorúakról van-e szó, vagy az õket felbújtó meglett korban lévõ emberekrõl!

Az sem érdekel, hogy milyen (bal-jobb) irányzathoz tartoznak!

Aljas provokátorok, a szabadság eszméjének megcsúfolói, tudatos nemzetárulók!

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola