Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Esterházy Béke-díjas...

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Esterházy Béke-díjas...
incitatus
  Válasz | 2004. október 13. 23:17 | Sorszám: 191
Tisztelem a véleményed ("Esterházyt a rendszerváltás előtt ismertem meg, könyveit kedveltem is, ma is kedvelem. De Kunderát, Hrabalt egy emelettel feljebb helyezem..."), de nem osztom. Nem vagyok híve össze nem (vagy csak kevéssé) hasonlítható dolgok versenyeztetésének. Kunderát speciel nem kedvelem különösebben, igaz, nem is nagyon ismerem, de ez a két dolog valahol összefügghet. Hrabal nagyon emberi világát - ritka kivételként - filmen, Menzel filmjeiben szeretem jobban, bár az öregtől olvastam, és szerzett örömet az is. Esterházy viszont rólam szól, szinte helyettem ír, sokkal szívesebben olvastam, mint az előbbieket, igaz, én alapvetően a magyar irodalom kedvelője vagyok (vagy inkább voltam). Ami az elméleti tudást illeti, nos az nálam kevéssé befolyásolja valaki íróként való értékelését. Mellesleg pont EP az, aki elég sokat foglalkozik az írás elméletével, de ilyenkor többnyire untat. Szóval nekem más a "rangsorom", de persze ez is csak egy vélemény a sok közül.
Előzmény: 186

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola