Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kökényesi Gábor

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kökényesi Gábor
GM
  Válasz | 2006. október 28. 21:45 | Sorszám: 0
Egy ismerősöm írta:



Nem tudom ki látta tegnap este a HIRTV híradóját (megnézhető a honlapjukon), ahol bemutatták a barna bőrdzsekis, drapp nadrágos provokátort. Hát én is találkoztam vele, már a tüntetés első napján, vasárnap éjjel a Kossuth téren. K.Erzsivel mentünk ki, úgy 11 óra tájban a térre, ahol a B. családdal találkozva, felháborodva, de igen békés hangulatban voltunk. Ekkor már alig fértünk el a Rákóczi szobor körül, hát szépen megbontottuk a vasrácsot és előre mentünk pár métert. Sőt a járda melletti láncokat tartóvasrudakat is kiemeltük a helyéből és a járda mellé lefektettük, hogy senki meg ne botoljon bennük. A kivezényelt főiskolás rendőrök (jó részük leány) akkor kapták meg a rohamsisakot, elég ijedten és szótlanul álltak velünk szemben és ahogy nőtt a tömeg, úgy hátráltak. Egyszer csak két srác a szobor mögül kilépve letetett maga mellé egy bőröndöt, amit egyszer csak otthagyott. A tömeg mozgása közben belerúgott, átlépte, kerülgette. A bőrönd csak állt … Mi szóltunk a rendőröknek, hogy ezt a bőröndöt vigyék innen el, mert bármi lehet benne! De nem történt semmi. A bőröndnek lassan udvara lett. Körülálltuk nagy jókedvvel és vártuk mit tesznek „óvóink és védőink”. Kb. két óra múlva egy tüntető odavitte a rendőrök lábához, de egy szúrós szemű, főnöknek látszó zsernyák visszatette a tömegbe. Kb. fél óra múlva újra a rendőrökhöz tette valaki. Újra vissza. Mi elég hangosan nevettünk, mikor azt mondta a szúrós szemű, hogy „ott a helye”. Ekkor már egyértelmű volt a provokáció, amit a tömeg kellő jókedvvel konstatált. Na ekkor jelent meg a bőrdzsekis Kökényesi és odaállva a bőrönd mellé, telefonált valahová. Látszott, hogy intézkedik. Most márt tudom, hogy azért, mert látta, hogy nem tojtunk be, sőt enyhén szólva kiröhögtük az ötletüket. (Elég rosszul fizetett provokátor lehet, hogy még a ruháját sem váltogatja. Csoda, hogy egy hónap alatt nem rongyolódott meg a sok munkában.) Jött két másik fiatal, akik mellé álltak, és egy óvatlan pillanatban kivitték a tömegből. Szóval volt már akkor is jó sok provokátor a tömegben. A legtöbbjükön látszott is.

Szerintem mi ott öten vállaljuk is a tanúskodást. Én biztosan, de kérem a többiek hozzájárulását, akkor be kellene jelenteni a HIRTV-nek, illetve a FIDESZ-nek.

Mi lehetett a bőröndökben? Fegyverek? Benzines-palackok?

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola