Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kökényesi Gábor

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kökényesi Gábor
kutato
  Válasz | 2012. február 13. 19:56 | Sorszám: 85
Idézet:
Kökényesi Gábor
kommunikációs és stratégiai igazgató

Harmincöt éve Dunaújvárosban születtem. Cigányősökkel áldott meg az isten és ezért hálás vagyok. Édesanyám a Gyöngyöspatai Művelődési ház igazgatójaként sokat vitt magával a patai cigányok közé. Az anyatejjel szívtam magamba a roma kultúra és a cigány emberek szeretetét. Szüleim korai válása után visszakerültem Dunaújvárosba. Itt végeztem el általános és középiskolai tanulmányaimat

Már korán elhivatottságot éreztem az újságírás, a média iránt. Tizenévesen már mikrofon és kamera mögött álltam, de az írott sajtó sem állt tőlem távol. Budapesten folytattam tanulmányaimat, miközben dolgoztam a Magyar Televízió külsős munkatársaként.
Albérlet, feleség, Dani fiam, suli. Nem volt könnyű.

A Miniszterelnöki Hivatal kisebbségi sajtótitkáraként ismét közel kerültem a roma - ügyhöz, a cigányok gondjaihoz. Miután menesztettek visszamentem a film, a televízió és a szinkron világába. Dolgoztam többek közt Sára Sándorral, Szabó Istvánnal, Mihályfi Sándorral, Szabó Ildikóval. Színdarabot írtam, rendeztem és játszottam.

Görgey Gábor minisztersége alatt tanácsosként dolgoztam a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumában. A Magyar Televízióban, mint stúdióvezető irányítottam a szinkronstúdiók újjáépítését és munkáját.
Majd Kolompár Orbán elnök felkért az Országos Cigány Önkormányzat sajtóosztályának megszervezésére és vezetésére. Igyekeztem a cigányság mellett, a cigányságért dolgozni. Nem egy elnökért, nem egy karrierért! Több médiumban is ismertetett okoknál fogva sajnos nem tudtam tovább vállalni a feladatom az OCÖ-ben.

Hitelesség, véleményszabadság, szókimondás, közérthetőség, őszinteség. Ezek a fogalmak határozzák meg gondolataim és tetteim. Nem vagyok egyik pártnak sem tagja. Nem is kívánok. Szerintem a pártatlanság a tisztánlátás alapja.
A C-PRESS Hírügynökség, Kommunikációs és stratégiai igazgatójaként dolgozom.

Kommunikációs, hiszen én vagyok a hírügynökség önálló arcáért, hangjáért, a felelős. Stratégiai, mert lényegi kérdéseket fogalmazok és oldok meg szakmai és marketing területen egyaránt. Feladataim között szerepel a kapcsolattartás a média többi szereplőjével, hirdetőkkel, támogatókkal.

A C-PRESS Hírügynökség számomra olyan szakmai és emberi kihívás, amire nem tudtam – nem lehetett – nemet mondani. Hiszen a fiatal roma értelmiség népünk és nemzetünk jövőjének záloga!

Értük, értetek dolgozom.


http://www.fw.hu/remekm/forum/index.php?f=2&t=10310

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola