Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Szabadság, szerelem... Láttátok?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Szabadság, szerelem... Láttátok?
daleth
  Válasz | 2006. november 27. 08:23 | Sorszám: 26
Én láttam és nagyon megrendültem.

Persze, a moziban is felhangzott a kacagás (finoman szólva), amikor elhangzott a hazudtunk reggel... a filmen. Megdöbbentő volt látni, hogy a film rendezője azzal akarta az ávósok brutalitását ábrázolni, hogy a földön fekvő embert rugdossák - de ez alapvetően nem a filmről mond kritikát, hanem a mai valóságról.

Ha hibákat akarnék keresni a filmen, akkor csak két dolgot tudnék megemlíteni, egyrészt a nyelvezetet, másrészt, hogy a harceljárások inkább az amerikai és nem a szovjet minták szerint készültek, de tudom, hogy így a mai nemzedékek számára nézhetőbb lett a film, s tudom azt is, hogy nem dokumentumfilm készült, hanem egy élményfilm, ami képes átadni ezt az érzést a mai nemzedékeknek is. Dobó Katát nem sorolom a gyengeségek közé: amióta a miniszter félrelépben megmutatta a eerős oldalait (mind a kettőt), bevallom nem vártam tőle többet.

Különösen tetszett, hogy a film nem fekete-fehér volt; megmutatta a lincseléseket is, de valós összefüggésekbe helyezve.

S végül: én Vajnát mindig rendes magyar embernek tartottam, olyannak, akiből többre lenne szüksége ennek az országnak. Sokat tett ezért az országért.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola