Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A mi rendőreink

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A mi rendőreink
terra
  Válasz | 2007. november 24. 20:25 | Sorszám: 312
Nekem a budapesti főkapitánnyal készített indexes interjúban tetszett nagyon néhány rész, pl.:

"Azt nem várjuk el, hogy felvegyék a mellényt, a szerdán előállított RTL Klub-os operatőr is azt mondta, hogy a tüntetők miatt nem veszi fel, inkább vigyék el a rendőrök, minthogy agyonverjék a tüntetők."

Nem is tudtam, hogy a tüntetők újságírókat vertek (agyon). Én ugyanis egyetlen ilyen esetről sem hallottam.

Még mindig az RTL Klub operatőrével kapcsolatban mondta Tóth Gábor főkapitány:

"amikor a kapitányságra bekerült, hamar kiderült, hogy ő az RTL Klub operatőre. Nem is kezeltük előállítottként."

Ja, hogy nem Hírtévés, hanem RTL Klubos? Az kérem mindjárt más... Biztosan mélyen meghajolva elnézést kértek tőle és kávéval és sütivel kínálták.

"Vele az történt, hogy munkatársaival a rendőrsorfal előtt hátrált, és közben elesett. A kameráját védte, ezért sérült meg mindkét karján.

Hogy a kameráját védje, ráfeküdt, a rendőrsorfal meg áthaladt felette. Felvételeinken az látszik, hogy fekszik a földön, rendőreink meg állnak mellette. Ezután őt kiemelték és előállították, a rendőrségen igazolta magát. Felvettünk egy jegyzőkönyvet, elláttuk a sebeit, majd soron kívül elengedtük."

Érdekes történet, tessék csak figyelni. Szóval az operatőr hátrált és elesett, a renderök pedig áthaladtak felette, majd megálltak mellette, eközben az opratőr mindkét karja megsérült. Vajon hogyan szerezte a sérüléseit? Ha valakit átlépnek, attól nem lesz semmi baja. Megtaposták? Megütötték? Valamit csak csináltak vele, amitől a karján a sebek keletkeztek.

Tóth Gábor szerint a németek állítólag így csinálják:

"A németeknél például ilyen esetben nem is igazoltatnak, aki ott maradt, az bűnös. Azt se kérdezik, ki kicsoda, csak elvisznek mindenkit egy ketrecbe."

Lehet, hogy a főkapitány úr az NDK-ra gondolt?

Újságírói kérdés: "A keddi újságíró-flashmobot kivételes előzékenységgel kezelték? Információjuk volt róla, hiszen megjelent az örökmécsesnél a videókocsijuk, de nem avatkoztak be."

Tóth Gábor: "Nem kezeltük kivételesként. Flashmob volt már Budapesten többször, kint voltam akkor is, amikor járókelők sétáltak egy-két percig az Andrássy és a Bajcsy kereszteződésében, tudok arról, mikor a Nyugatinál kispárnával akcióztak a résztvevők. Most is tudtuk, hogy valami hasonló készül.

A rendőri vezetőknek tudniuk kell különbséget tenni: ide kimegy 30-40 újságíró, felveszi a presszes mellényt, fényképez, de nem lesznek szónoklatok, nem lesznek transzparensek. Nem egy klasszikus politikai demonstrációról van szó, néhány percig tart, aztán mindenki elindul haza."

Áldott jó kettős mérce... Szóval ha nincs transzparens, nincs szónoklat, akkor lehet gyülekezni? Nekem viszont rémlik egy olyan eset, amikor egy személy (ha jól emlékszem Bégány Attila) egymagában "gyülekezett", egy mukkot sem szólt, csak a magasba em,elt egy transzparenst és úgy elvitték, hogy a lába sem érte a földet.

Előzmény: 311

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola