Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kaleb
  Válasz | 2007. július 06. 21:01 | Sorszám: 40
Karhatalomra szükség van. Minden államban, mindenkor. Karhatalom meg nincs karhatalmisták nélkül.

Ha nem ideológia fátylon át nézed 56-ot, akkor nem feledkezhetsz meg a brutálisan meggyilkolt emberekről, az akasztokal szegélyezet körútról, a Köztársaság térről, és az ország legkülönbözőbb pontjain történt menthetetlen brutalitásokról. Ha Horn Gyula ehhez képest rendet, kibontakozást akart, igaza volt. Hogy mennyi ellentmondása - és bűne - lett aztán az új rendenk, más kérdés. De pont a Horn Gyulák adtak neki emberségesebb arcot.

Én a 80-as évek elején láttam őt először, és okom volt megjegyezni. Az egyik legnormálisabb, legprogresszivebb ember volt az akkori garniturában.

AMi meg az egypártrendszert illeti. Láttunk már azóta többpártrendszert is. Na az sem épp leányálom, legalábbis nálunk nem. Önmagában senkit nem minősít, hogy az egypártrendszer, a többpártrendszer, vagy milyen rendszer alatt él, vagy politizál.

Nem tudom értelmezni, mi az a 320 milliárd forint, amit ugymond az államkasszában hagytak Orbánék. Elmagyaráznád? Szufficites volta költségvetés? Nem hiszem, bár ki tudja. Melyik évben volt ekkora szufficit? Hitelből én is fel tudom tölteni a "kasszámat" és akkor sok pénz lesz benne. EZ történt? SZóval mi az a 320 milliárd, amiről beszélnem kéne?

Az se tudom, mi az az "üres államkassza", már ne haragudj. Elmondanád a költségvetéspolitika nyelvén?

Azt megkérdezheted, miből ünnepeltek, jó kérdés. Tanulságos. Gondolom a kormányfőnek van repi kerete. De érdemes lenne megkérdezni, hogy van ez tényleg, csak hogy ne maradjon homály. Ilyen állami rendezvényekre szokott keret lenni.

Előzmény: 16

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola