Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kaleb
  Válasz | 2007. július 06. 21:54 | Sorszám: 78
Ez nem igaz. Ez szimpla legenda. Egyetlen számottevő nyilas sem volt az MDP vagy az ÁVH vezetésében, vagy bármely jelentős pozíciójában. Ha rosszul tudom, lécci sorold, kik voltak azok.

Ellenben én tudok olyan nyilasokról, akik a Corvin közben harcoltak, tudod nem könyvekből, hanem személyes elbeszélésekből. Nem is akárki volt. De konkrétan ezt a komcsik 56 után elég jól dokumentálták, mert utaztak rá.

Nem ebben tévedtek. Hanem abban, hogy azt próbálták mondani, hogy lényegében, vagy kizárólag ez jellemezte az 56-os eseményeket. 56 decemberében még tudták, és szerintem ez volt az igazság, hogy az 56-os eseményekben "részt vettek" ellenforradalmi erők is. A szélsőjobbig bezárólag. De az nem igaz, hogy velük leírható 56.

Ugyanakkor az sem igaz, hogy nem volt indokolt a megfékezésük és felelősségrevonásuk. De sajnos nem csak ennyi történt. Részben a szovjet beavatkozás nyomán, részben a hazai szektás komcsik feléledésére és megijedésére, részben meg nyers machiavelista számításból, Nagy Imrék, Bibó Istvánok, Déry Tiborok, Mérei Ferencek és még nagyon nagyon sok becsületes ember is börtönbe és akasztófára került. De hát azért ez nem ok arra, hogy másokról megfeledkezzünk. 56 elég összetett volt, hogy mindez beleférjen.

Előzmény: 73

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola