Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kaleb
  Válasz | 2007. július 10. 10:15 | Sorszám: 360
"már megint nagyon sántít a hasonlatod. Pufajkásnak talán születik az ember??? "

Tételem az általánosítás és a sztereotipizáció mind a három csoportra áll.

1. Vannak veleszületett közösségek, amiből nem lehet kilépni. Ha feketének születsz, az is maradsz.

2. Vannak olyanok, amiből lehet.

3. Vannak választott közösségek, amihez élete egy szakaszában tartozik az ember.

De mindháromra igaz, hogy tagjai nem redukálhatók arra, hogy az adott csoporthoz tartoznak. Jobb ezt tudomásul venni. Miközben azért persze értelmes dolog adott esetben az adott csoportról egyben is, közös jellemzőik alapján beszélni.

AMugy te lehet, hogy átélted a kort és tiszta képed van róla. Én nem éltem át és csak könyvekből tájékozódhatok, amik sajnos hiányoznak. Ha meghallgatnánk az ávósokat és pufajkásokat, meg áldozataikat és célpontjaikat is, talán tisztábban látnánk. Mert igaza van Horn Gyulának, nekik is el kell számolni, mit miért tettek. De erre nekünk is meg kell adnunk a lehetőséget.

Egyébként következetesek vagyunk, az egykori nyilasoknak sincs lehetőségük, hogy beszéljenek, még akkor se, ha éllnek. Pedig egy-egyet én is ismerek, akit érdemes lenne meghallgatni.

Ostoba egy nép vagyunk, annyit mondhatok.

Előzmény: 353

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola