Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Isten éltesse Horn Gyulát!

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Isten éltesse Horn Gyulát!
kaleb
  Válasz | 2007. július 10. 10:56 | Sorszám: 370
"a zsidókat leúsztató banda tagjaival is ilyen megértô vagy-e"

Akik elkövették, azokkal szemben személy szerint természetesen nem vagyok megértő. De tudok olyan nyilast, nem is akárkit, Ara Jeceriánt, aki zsidók százainak életét mentette meg. Tehát magam hajlok a differenciálásra.

Ha voltak a dunába lövő nyilas csoportokhoz hasonló pufajkás csoportok, nekünk én nem kérek kegyelmet, azonso elbírálás alá kellene esniük szerintem.

De konkrétan Horn Gyuláról nem tudjuk, miként viselkedett, miként járt el. De hogy azok ellen küzdeni kellett, akikről olvtársunk oly plasztikusan ír, akik szivük szerint minden kommunistát felakasztottak volna, ebben biztos vagyok. Ha ennyit tett, köszönet érte. Ha mást is tet, tudni kéne róla és akkor lehetne megvizsgálni. Bár nem tudom, miért csak őt, másokra is ráférne egy alaposabb vizsgálat, mindkét oldalon.

De ez az a feladat, ami sokak hite szerint nem erre a Földre való. Nem is látom, hogy lehetne a mi korlátozott képességeinkkel elvégezni. Egy konkrét tett megítélése is 8-10 év nálunk, nemhogy egy életút értékelése.

Sajnos, ami a kitüntetéseket illeti, ezek után nem tudom, kinek az állami kitüntetése mit fog érni. Sólyom bolondot csinált az államból.

Előzmény: 366

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola