Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kárpát-medencei panoráma IV.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kárpát-medencei panoráma IV.
bihar
  Válasz | 2008. december 10. 12:32 | Sorszám: 331
*

Részlet Bulányi atya Pilisszántón elhagzott miséjéből


Végeredmény - ismét számunkra, magyaroknak:
bár egyetlen Hit­lertől meg­szállt ország területén sem maradt életben annyi zsidó, mint nálunk, mégis mi vagyunk a bűnös nemzet.
Miként az első világháború után is, ismét rajtunk rúgnak a legnagyobbat megszállóink.

Tíz év után, '56-ban felláza­dtunk.
Világtapsot, azt kaptunk, de kivándorolt a tíz na­pos forradalom után kétszázezer magyar fiatal, mely vércsapolás negy­vensze­resen meghaladja a vörös-, a fehér-, a Rákosi-, a Kádár-terror áldo­zatainak együttes létszámát.
Java részük elveszett nemzetünk számára - aligha­nem örökre.

'89 után, amikor a szovjet sereg kivonul hazánkból, ránk szakad az, ami minden gyilkolásnál nagyobb veszede­lem - a nem­zeti öngyilkosság.

2001-ben a 8 éveseknek már egyharmada problématikus, és 2020-ra már a felénél is több lesz a számuk.

Prognosztizálha­tunk: mely század végére hal meg az utolsó magyarul beszélő ember?
Mert a magyar nők jelenlegi szaporodási rátája 1,2, s ez a biztos nemzet­halált jelenti.

Testvéreim Jézus Krisztusban!
Az Isten megáldotta az embert mind a két kezével. Azért áldotta meg, hogy tudják az is­tenadta élet alaptörvényét: A kapott életet tovább kell adni.
S a magyar ezt már elfelejtette?
Nem. Sokkal rosszabbat tesz. Ezt a törvényt semmibe veszi, s ezért halálra való, nem kár érte - írta Ady Endre.

De én szembeszállok vele, és sírva kiáltom: Nem igaz.

Kár érte, mert ha minket is elfúj az Isten törvényének ez a lábbal tiprása, akkor nem lesz Istennek soha több ma­gyarja. S Neki is hiányozni fogunk, mert ő teremtett meg minket. Én nem adom fel. Én akarom, hogy ne hiányozzunk Neki.

Testvéreim, Ti feladjátok?
Arany azt mondta Széchenyiről, hogy mi­kor az magát már nem tudta szeretni, ő pedig szerette pusztuló faját:

"Vigyáz­zunk és virrasszunk nagy­beteg nemzetünk ágyánál!"

S hajoljon össze itt is és ott is négy-öt magyar, hogy meg­tanácskozzuk, hogy mit kell tennünk, hogy bele ne pusztuljunk e halálos kórba!
Isten segíteni fog, ha virrasz­tunk. Én is Veletek akarok virrasztani, hogy megmentsük a haláltól nagy­beteg nemzetünket.
Amen.

*

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola