Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » ÖSSZEESKÜVÉS-ELMÉLET

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ÖSSZEESKÜVÉS-ELMÉLET
Gyöngy
  Válasz | 2009. augusztus 18. 18:31 | Sorszám: 126
Egészen véletlenül szörföltem rá két egymást követő hétfő este a Duna TV-re, és egy érdekes sorozat két darabjából láttam részleteket. A sorozat címe "Secret Societies". Az első, amit láttam, a szabadkőművesek amerikai befolyásáról szólt, a második egyéb amerikai/nemzetközi titkos társaságokról, de a vezéralakok megnevezésével. (Még így is titkos ?)

A második adásban a Bilderberg-csoportról és annak befolyásáról beszéltek, mely csoportról Csath Magdolna írt egy több részes tanulmányt.

Hogy miért érdekes ez ilyen vázlatosan? Egyetlen kérdés miatt. Eddigelé ki-ki vérmérséklete szerint viszonyult az összeesküvés-elméletekhez, a közszolgálati adókon azonban nem az egyetértés vagy megértés jellemezte ezt, és a bemutatással sem törődtek különösebben. Vajon a sorozat műsorra tűzése mit jelent? Nem több esetleg mérhetetlen cinizmusnál?

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola