Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Hányan fagynak halálra ezen a télen?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Hányan fagynak halálra ezen a télen?
Fluctuat
  Válasz | 2010. március 04. 09:45 | Sorszám: 224
Hagyjuk a számokat. Elképszető extraprofitot tesznek zsebre.

2 kisstory mindehhez:

-- Német ismerősömnek 15 éve VOLT egy Balaton-közeli háza. A nyáron eladta. Azt mondta: ahhoz, hogy a házat fenntartsa, annyit kell havonta fizetnie, mint egy nagy lakóház fenntartására Németországban. A temperálás utáni gázszámla nevetségesen magas, ott a vízdíj, a csatornadíj, a komm. adó -- mindehhez egy harmad NÉMET kereset szükséges, mondta. A házat eladta, viszlát magyarok. (Még hozzátette: a Balti-tenger partján fog házat venni, mert ott üdülőként semmit sem kell utána fizetnie, a gázárak meg egyszerűen nem jönnek ki ilyen magasan.)

-- Elmentem a körzeti szemétezelő vállalathoz ügyintézni. A régi szocreál paneépületet ma sem újították fel, minden rohad, noha ki van takarítva. Eltévedtem, bekerültem az épület mögé. Ámulva látom ám, hogy a hátsó parkolóban csupa nagy Audi, BMW és VW parkol. Megkérdem a raktárost: miféle autók ezek? A főnököké -- mondja -- a vezéré, a helyettesé, a titkárságvezetőé stb.

Kérem szépen: Magyarország azért annyira szemetes, mert a szegények nem tudják kifizetni a szemétdíjat, kihordják az utak mellé. A szemétdíjakból a "vezérek" élnek mint Marci Hevesen...

A gázdíjak MAGASABAK, MINT NÉMETORSZÁGBAN ÉS AUSZTRIÁBAN, AHOL A NAGYFOGYASZTÓK FIZETNEK SOKAT, A LAKOSSÁG KEVESET. Nálunk fordítva van.

Ezért fagynak halálra annyian a télen.

S mindezt ez a nép tűri, ahelyett, hogy megszállná ezeket az intézményeket és foglyul ejtené a vezetőiket, mint a görögök teszik mostanában. Egy új kormánynak oda kell hatnia, hogy ez a visszaélés megszűnjön!

Előzmény: 221

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola